Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

- Proces poszukiwań ruszył, gdy zaczęliśmy zdalne nagrywanie. Myślę, że wciąż szukamy swoich dróg. Wyklarowało się to głównie przez lektury szkolne, które rynek weryfikuje poprzez prawa autorskie. Bierzemy na warsztat to, co możemy. /.../ Chcielibyśmy, by projekt Nasze Czytanie paradoksalnie przybliżał do własnego czytania, stawał się czytaniem wspólnym - mówi w wywiadzie z cyklu "Bliżej mikrofonu" Paweł Wódczyński, wiceprezes poznańskiej Fundacji Słowo i Kropka.

Dzięki nagraniom młodzież poznaje pełne wersje dzieł z kanonu lektur, zamiast z obowiązku zaspokajać wiedzę za pomocą streszczeń. Inicjatywa ma charakter non profit. Pomysł polega na tym, że zainteresowani dostają po jednym rozdziale książki, który nagrywają i wysyłają do Fundacji. W ten sposób audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem.

To ciekawe przedsięwzięcie mogą wesprzeć zarówno zawodowcy, jak i zaawansowani amatorzy, a pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Nasze Czytanie na YouTube.

 

Tego lata powstały kolejne audiobooki; od końca czerwca możecie odkrywać fantastyczne przygody "Robinsona Crusoe", o których czytają:

Tomasz Bartos
Klaudia Bełcik
Agnieszka Czekańska
Patryk Gąsior
Michał Hącia
Mateusz Jędraś
Dawid Kobiela
Jarosław Łukomski
Artur Młyński
Sylwia Nowiczewska
Aleksander Pawlikowski
Piotr Rudzki
Kamil Sołdacki
Izabella Szewczyk


"W lipcu ojciec mój wyjeżdżał do wód i zostawiał mnie z matką i starszym bratem na pastwę białych od żaru i oszołamiających dni letnich. Wertowaliśmy, odurzeni światłem, w tej wielkiej księdze wakacji, której wszystkie karty pałały od blasku i miały na dnie słodki do omdlenia miąższ złotych gruszek." (Bruno Schulz).

Czyż może być lepszy czas na nagranie i udostępnienie audiobooka "Sklepy cynamonowe"? Organizatorzy piszą na stronie Nasze Czytanie:

Ogłaszamy: "Sklepy cynamonowe" zostały otwarte!
Godziny otwarcia: 24h
Dni otwarcia: od poniedziałku do niedzieli!
Kierownik sklepu: Bruno Schulz
Pracownicy miesiąca według rozDziału:

Tomasz Bielawiec
Michał Borejko
Mikołaj Fajfer
Magda Gaweł
Łukasz Klinke
Tomasz Knapik
Jarosław Łukomski
Wojciech Masacz
Piotr Rudzki
Anna Świstak
Tomasz Urbański
Olga Żmuda
Rafał Żygiel


Wśród zawodowców w obsadzie znalazł się legendarny Tomasz Knapik. - To również ogromna radość, gdy osoba żyjąca z czytania poświęca swój czas i nagrywa lektury szkolne za darmo. Dobrze wiemy, że to kawał roboty – nagrać dwadzieścia stron, wyczyścić… bo tacy jesteśmy wygodni, że chcemy mieć czysty materiał (śmiech). I nie musimy prosić – ostatnio dostaję od Tomasza Knapika wiadomość w stylu: „Nie chciałbym się narzucać, ale dawno dla was nie nagrywałem”.
/.../ My już nie chcemy go nadmiernie wykorzystywać i nie piszemy, ale to ujmujące, że sam się przypomina. Wydaje mi się, że ludzie nam zaufali – że robimy dobrą robotę, że tego gdzieś pokątnie nie sprzedajemy, że nie robimy na tym pieniędzy. Mamy misję i ludzie to czują - opowiada w wywiadzie Paweł Wódczyński.

Jeżeli chcecie wesprzeć działania Fundacji finansowo, możecie to zrobić poprzez Patronite. A my - z ogromną przyjemnością patronując medialnie projektowi - trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia!

oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama