Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Michał Hącia pracował między innymi w radiu TOP, BLUE, Złote Przeboje oraz eM, jak również dla TVP, TVN i TVS. Jego kariera zaczęła się w 1998 roku, kiedy czytał dla Telewizji Polskiej. I tak został lektorem - dziś czyta dla wszystkich.

Wkrótce poza TVP można go było usłyszeć również w RMF FM, Radio PLUS (z którym podjął współpracę jako brand voice), RMF MAXXX, Radio ZET i Radio ESKA.

Ulubionym mikrofonem Michała jest Manley Reference Cardioid, a wzorem lektora Don LaFontaine. Na pytanie, która produkcja była najtrudniejsza, tajemniczo odpowiada: „Jedna ze społecznych reklam, która bardzo chwyciła  za serce". Najchętniej podkłada głos w reklamach ogólnopolskich, a jego marzeniem jest podłożenie głosu w biografii o Johnie F. Kennedym.

W wolnych chwilach odnawia stare mercedesy i gra w tenisa, bo sport jest odskocznią od codzienności. Życiowe motto: "Przez ucho do serca". Początkującym radzi, by szybko się nie poddawali. Jak śpiewa zespół Morcheeba: Rome Wasn't Built In A Day. No i ćwiczyć: gimnastyka buzi i języka. Od współpracowników oczekuje wielu tekstów do przeczytania.

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Intermarche"
  2. reklama "Ranigast"
  3. reklama "Emanacje"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama