Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Sylwia Nowiczewska (Sylwia Nowiczewska-Elis) w latach 1997–2006 występowała na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Jako aktorka telewizyjna jest znana szerszej publiczności m.in. z serialu „Leśniczówka”.

Czytuje spoty reklamowe, audiobooki, prezentacje multimedialne. Udziela się w słuchowiskach (m.in. "Wiedźmin - Dom ze szkła" - 2016) i grach komputerowych (m.in. "Star Wars: Battlefront II" - 2017), a także sporadycznie w dubbingu ("The Ring" - 2003). Współpracuje z wydawnictwami StoryBox, Audioteka i Storytel.

"Kocham pracę w studio! Uwielbiam wyczarowywać światy, ubarwiać, dopowiadać, pozostawiać niedomówione... Czytając, czuję się czasem jak przewodnik, czasem jak zabłąkany uczestnik, przeżywam i dystansuję się (choć to rzadziej).
Czytam audiobooki, wykłady mnichów buddyjskich, reklamy telewizyjne i radiowe, gry, prezentacje - wszystko oprócz spotów politycznych. Wciąż bawię się tym, co robię i sprawia mi to ogromną radość, pomimo 25-letniego doświadczenia! Kocham to, co robię" - wyznała, uczestnicząc w projekcie non-profit Nasze Czytanie poznańskiej Fundacji Słowo i Kropka.

(źródło: materiały własne, filmpolski.pl, facebook.com/naszeczytanie, wikipedia.org, polski-dubbing.fandom.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. audiobooka "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza
  2. fragm. spotu "Vincent chce być sobą z syndromem Tourette’a" (kampania społeczna)
  3. fragm. VO do wykładu Ajahna Brahm'a "Jak zmniejszyć stres"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama