Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Hubert Radzikowski lektorem został, bo jak sam mówi: „Zacząłem mówić, a ktoś to nagrał, no i stało się". Jego znane produkcje: Tymbark, Bryza, Delicje. Wykształcenie - wieczny student. Głos najchętniej podkłada w trailerach filmowych, a nigdy nie weźmie udziału w reklamie koła dwumasowego do diesla („Zainteresowani wiedzą, o co chodzi” - dodaje). Ulubiony mikrofon – „Każdy, który mnie lubi". Za najtrudniejszą produkcję uważa postsynchron do spotu reklamowego Bryzy: „Aktor nie wymawiał wszystkich głosek, wobec czego nie było ich widać na ustach. Ciężko było, ale udało się mu je wcisnąć".

Od 2004 do 2011 pracował w Grupie TVN. Prowadził program Zmagania miast w TVN, następnie na antenie TVN Meteo prognozę pogody oraz program Kalejdoskop Meteo i cykl Podróże Meteo. W TVN International współprowadził talk-show Polski żywioł oraz weekendową oprawę dnia. Był również reporterem Dzień dobry TVN. W TVN Warszawa prowadził serwis Ulice oraz program Jazda warszawska.

Od października 2016 związany z Radiem Zet. Prowadził weekendowe pasmo poranne Dzień dobry weekend i programy Między dniem a snem oraz Weekend z Radiem Zet. Od września 2019 gospodarz programu Siła muzyki nocą, a następnie Jasna Strona Nocy w Radiu ZET.

Od września 2023 towarzyszy nocnym markom, prowadząc program Fajna nocka (23:00-2:00).

Lektorsko jest m.in. głosem reklamowym Hyundai Polska. Czytuje prezentacje i audiobooki. "Generalnie głos do wynajęcia" - deklaruje. Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

"Muzyka towarzyszyła mi non-stop, a gadanie? Przy okazji też. Obie te pasje można realizować bezkarnie tylko w radiu. Od dwudziestu lat tego doświadczam i ciągle mi mało. Swoją drogą to musi zabawnie wyglądać: siedzi facet w pokoju, gada do sitka, gestykuluje, śmieje się... Takie to zajęcie: wyobrażanie sobie, że to sitko to Wy, drodzy słuchacze. Jeżeli przez te wygłupy uda się choćby na chwilę Was rozbawić, zaciekawić czy wzruszyć to znaczy, że ten jednoosobowy teatr jest coś wart" - mówi o pracy w radiu.

Przez codzienność idzie „boso, ale w ostrogach". W wolnych chwilach muzykuje, zawsze chciał być żużlowcem. Jako swój wzór wymienia Jamesa Earla Jonesa, a Buster Keaton to bohater, któremu głos chętnie by podłożył. Za wadę swojej pracy uważa to, że trzeba się tyle nagadać. Od współpracowników oczekuje konkretów.

 

(źródło: materiały własne, radiozet.pl, linkedin.com, wikipedia.org)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. trailer "Ty i ja i wszyscy, których znamy"
  2. reklama "Fruittella"
  3. trailer "Eros"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama