Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Nazywam się Wojciech Domański i z wykształcenia jestem tłumaczem. Ukończyłem Lingwistykę Stosowaną i Translatorykę z dyplomem magistra, jednak nie pracowałem nigdy w swoim zawodzie. Również z pracą głosową nie miałem nadto wiele wspólnego. Skąd więc zainteresowanie praktyką lektorską? Już od czasów liceum mówiono mi, że mam ciekawy, ciepły głos i powinienem go kształcić i rozwijać, jednak kwestie zarówno praktyczne, jak i życiowe zdecydowały inaczej. Przez cały okres studiów i późniejszego życia zawodowego słyszałem wielokrotnie, zarówno od znajomych, jak i ludzi zupełnie obcych, że mam „radiowy głos”. Po kilku latach podobnych sugestii postanowiłem w końcu poczynić pewne kroki w kierunku rozwinięcia tego daru/talentu. Mój głos jest dość niski, ma ciepłą barwę, potrafię go modulować oraz naśladować akcenty, stąd też chciałbym zaprezentować moim zdaniem najciekawszych pięć spośród ośmiu krótkich nagrań mojego głosu – w języku angielskim z rosyjskim akcentem, angielskim z amerykańskim akcentem, języku niemieckim, polskim (lektorski) oraz angielskim (telezakupy). Nigdy wcześniej nie kształciłem swojego głosu ani dykcji, wspomniane nagrania są pierwszymi w mojej karierze.

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3
  4. Próbka nagrania użytkownika 4
  5. Próbka nagrania użytkownika 5

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (4)

2016-10-12 tomekb

Hmmm głos może i jest przyjemny, ale nie widzę tu zadatków na lektora. Gdybym je zauważył poleciłbym Ci byś odpuścił te zabawy z innymi jezykami, akcentami itp a skupił się na języku ojczystym. Ale w tej sytuacji rozwijanie zdolności lingwistycznych to dobry pomysł. Te umiejętności mogą się przydać na rynku medialnym. Bo o ile w lektorce Cię nie widzę, to ogólnie w radiu czy tv taki tembr może się przyjać.Jeśli oczywiście zamierzasz iść w tym kierunku.

2016-11-21 Wojciech Domański

Dziękuję za opinię! Cóż, sam nie jestem do końca zadowolony z tych nagrań, muszę je powtórzyć... Tak czy inaczej kierunek radiowo-telewizyjny interesowałby mnie jak najbardziej, pytanie tylko gdzie konkretnie się kierować, do kogo i na jakie adresy pisać, czego trzeba żeby w ogóle zaczynać w tym biznesie? Oczywiście próbowałem szukać w internecie, lecz niczego konkretnego się nie dowiedziałem... :(

2017-12-17 Newcomer

Cześć, czy mógłby prosić Cię o kontakt na email kulikowski13@gmail.com?

2018-01-31 kulka

Wojtek, czy od czasu wrzucenia nagrania zrobiłeś jakieś postępy? :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama