Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Marcin Ciborski ponad 10 lat temu rozpoczął współpracę z radiem, na różnych stanowiskach. Lektorem został z przekory, żeby komuś coś udowodnić.

Wolny czas to dla niego: kajak, rower, góry, skoki, nurkowanie - wszystko, co pozwala uciec z domu. Nie ma dla niego niemożliwych do zrealizowania produkcji, a każda następna jest bardziej znana, choć wymienić należy serię prezentacji "Wieczna Miłość" dla Wojciecha Siudmaka.

Zawsze chciał być właścicielem Mennicy Państwowej – chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego. Nieodżałowany Don LaFontaine to według niego ideał i wzór lektora. Ulubiony mikrofon to „każda lampa z dobrym equalizerem i vitalizerem. „Ośrodek” to słowo-zabójca, które sprawia mu największe trudności, ale w jego nagraniach wcale tego nie słychać. Za największą wadę tej pracy uważa awarie sprzętu przy dużych partiach materiału.

Początkującym radzi: ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, a jak ćwiczyć, to „łamacze, bo korków w zębach nie poleca". Od współpracowników oczekuje rzetelności i tego, że gdy dzieje się coś nie tak, to solidnie mu przypomną o co chodzi.

Życiowe/zawodowe motto: "Strach zabija duszę".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Ahmad Tea London"
  2. reklama "Lactima"
  3. reklama "Kudłaci Kucharze na diecie"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama