Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Łukasz "Knopek" Konopka pierwsze doświadczenie w pracy z mikrofonem zawdzięcza internetowemu radiu Polska Live, w którym prowadził audycję o kulturze hip-hopowej. Umiejętności lektorskie i dziennikarskie rozwijał w studiach Polskiego Radia, na antenie Trójki oraz w Czwórce. Pierwsze reklamy nagrywał dla Radia Kolor.

Obecnie jest głosem radia Eska oraz stacji Eurosport. "Staram się poszerzać umiejętności i pracować na wielu polach. /.../ Dlatego też biorę udział w wielu produkcjach filmowych, a także reklamach" - pisze na swojej stronie Knopek Pełną Gębą.

Czyta filmy fabularne, a poza szeptankami również narrację oraz produkcje dokumentalne. Można go usłyszeć na takich platformach i kanałach, jak Netflix (m.in. "The Last Dance" czy "Król wyjęty spod prawa"), Fox (m.in. "Chicago Med.", "Chicago Fire") czy Discovery Channel. Rozpoczynając karierę miał szansę sprawdzić się w produkcjach dubbingowych (m.in. w grze "Battle Field 4" oraz takich filmach, jak "Ender's Game" czy "Ultimate Spider-Man"). W 2019 roku opracował pierwszy w Polsce kurs lektorski online.

Swego czasu zajmował się zawodowo tańcem. "Udział w zawodach, ciągła obecność na scenie i bycie w centrum uwagi, nauczyły mnie pewności siebie. Ta umiejętność świetnie sprawdza się podczas prowadzonych wydarzeń i występów publicznych".

Pracy głosem nie ogranicza do nagrań w studiu i bywa konferansjerem. Na swoim koncie ma prowadzenie różnego rodzaju imprez tanecznych. „Nie zapomnę jednego wydarzenia do końca życia…” – wspomina Światowe Dni Młodzieży w 2016 w Krakowie. Podczas drogi krzyżowej czytał ewangelię i przemyślenia u boku papieża Franciszka.

(źródło: materiały własne, knopekpelnageba.pl, PolskieRadio, FilmPolski)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Discovery Channel "Operacja LOT" - zwiastun
  2. Ilon Mask - biografia (fragm.)
  3. ESKA Rock - autopromocja

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama