Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Małgorzata Krzysica poza PWST ukończyła w 2002 roku klasę wokalną w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

- To były czasy... Należałam do pokolenia studentów, które miało szczęście spotkać się jeszcze z profesorami starej przedwojennej szkoły, równocześnie będąc pod skrzydłami młodszego pokolenia indywidualności takich jak: J. Trela, J. Stuhr, J. Peszek, K. Globisz i wielu innych, fantastycznych nauczycieli.
Moim ukochanym przedmiotem była piosenka, a profesorem Mieczysław Grąbka razem z Lesławem Licem - mistrzowski duet i historia polskiej piosenki. Dyplom "zrobiłam" u Jerzego Stuhra, to była "Iwona Księżniczka Burgunda" Gombrowicza. I tak, jako studentka Pana Jurka, jeszcze nie raz spotkałam się z Nim już na zawodowej scenie, tyle tylko, że już mu partnerowałam - np. w " Mieszczaninie szlachcicem" jako Dorymena. Mam zresztą do Mistrza ogromny sentyment... - wspomina.

Zaczynała w zespole Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie (1988–1991), następnie grała w Teatrze Bagatela (1991–1993), a od 1993 roku występowała w krakowskim Teatrze Ludowym. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem VARIETE. Jest instruktorem teatralnym; prowadzi m.in. zajęcia wokalno-aktorskie dla dzieci.
Często koncertuje, śpiewa także na benefisach, których w artystycznym świecie Krakowa nie brakuje. Nagrała płyty "Yavmir", "A jednak miłość" oraz "Eurydyki".

- Fala muzyczna na której płynie Małgorzata Krzysica nie powstała w styczniu br. Od co najmniej kilku lat jej solowe i śpiewane w tandemie z Maleńczukiem czy Januszem Radkiem piosenki, takie jak "Tango" czy "Wymyśliłem Ciebie" i wydane płyty świadczą, że utalentowana aktorka teatralna niezwykle ciekawie się rozwija i wykonane przez nią najtrudniejsze piosenki Anny German należy zaliczyć w poczet najciekawszych w historii wokalu. Krzysica nie jest kalką niezapomnianianego głosu German, śpiewa oryginalnie nie tracąc nic z pierwowzoru - napisał po koncercie promującym płytę "Eurydyki" (2014) portal Naszemiasto.pl.

Praktycznie od początku istnienia RMF pojawia się przed mikrofonem na Kopcu Kościuszki. Należy do lektorskiego pokolenia, dla którego autorytetem był legendarny głos RMF FM Andrzej Wiernik. W latach 90 nawiązała również współpracę m.in. z krakowskimi studiami produkcyjnymi Nieustraszeni Łowcy Dźwięków oraz RS Media.
- Swoją karierę zaczęli u nas młodzi krakowscy aktorzy Przemysław Nikiel, Krzysztof Gadacz, Łukasz Żurek i Małgorzata Krzysica, tworzący pierwszy garnitur głosów reklamy radiowej - czytamy w artykule 30 lat RMF FM - Studio.

(źródło: materiały własne, krzysica.com, wikipedia, rmf.fm, naszemiasto.pl)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu BLIŻEJ MIKROFONU: Małgorzata Krzysica - Jestem łakoma na życie

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. utworu "Muza" z płyty "Yavmir"
  2. mix spotów reklamowych
  3. fragment narracji

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama