Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Krzysztof Banaszyk w 1993 roku ukończył PWST w Warszawie, a w 1997 zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Pracował w Teatrze Polskim w Poznaniu (1995-1998) oraz Teatrze Nowym (1998-1999). Występował również w spektaklach Teatru Telewizji. Szerszej publiczności znany z ról w popularnych filmach ("Prymas. Trzy lata z tysiąca", "Pułkownik Kwiatkowski") i serialach ("Prawo Agaty", "39 i pół", "Samo życie", "Na dobre i na złe").

Pracę w dubbingu rozpoczął od epizodycznych ról w Master Film (kreskówka "Nowy Scooby Doo"). Wrócił w "Dragon Ball" i jednej z głównych ról w "Król Lew II: Czas Simby". Od tego czasu zagrał kilkadziesiąt lubianych postaci. W dziedzinie gier komputerowych debiutował w trzeciej części znanej serii gier "Gothic" (2006). Zdobył sympatię graczy w całej Polsce pracując przy wielu wysokonakładowych produkcjach, jednak szczególnie zapadł w pamięć rolą Vermona Rocha w superprodukcji "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" oraz pierwszoplanową postacią Jima Raynora w "StarCraft II: Wings of Liberty".

Aktywny lektor książek mówionych ("Mróz", "Kłamca", "www.1939.com.pl"), zagrał m.in. Tybalda w superprodukcji "Narrenturm" oraz główną rolę w audiobooku "Wiedźmin" (2011). Nagrywa dla Teatru Polskiego Radia. Lektor popularnych programów telewizyjnych "You Can Dance - Po prostu tańcz" (2007), "Top Model. Zostań modelką" (2010). Prywatnie miłośnik muzyki, filmu oraz aut 4x4.

(źródło: wikipedia.pl, filmweb.pl, filmpolski.pl, gameplay.pl, dubscore.pl, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. gra "Hitchcock - Ostatnie ciecie" (jako Joseph Shamley)
  2. fragm. audiobooka "Mróz" M. Ciszewskiego
  3. gra "Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów" (jako Vernon Roche)

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama