Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Ewa Sobczak w 1999 roku zadebiutowała w szczecińskim Teatrze Współczesnym rolą Velvet w „Popcornie” Bena Eltona w reżyserii Anny Augustynowicz. Została uhonorowana  "Srebrną Ostrogą" (nagroda Towarzystwa Przyjaciół Szczecina dla wyróżniającego się młodego artysty teatru - 2002) oraz "Bursztynowym Pierścieniem" (za rolę Mary w „Zwiastowaniu” Claudela - 2003).

"Kiedy byłam na ostatnim roku krakowskiej szkoły teatralnej, zaczęłam szukać pracy. Zależało mi, żeby trafić do teatru cenionego, gdzie tworzy się ważne spektakle i pracuje z kreatywnymi ludźmi. Tak trafiłam do Współczesnego. W tym czasie Anna Augustynowicz przygotowywała spektakl "Popcorn" Bena Eltona. Zostałam włączona do obsady i praktycznie cały rok spędziłam w rozjazdach między Krakowem i Szczecinem. Po dyplomie dostałam tu etat i jest to moja wielka radość i szczęście. W Szczecinie jest świetna atmosfera do życia i pracy. Poznałam rewelacyjnych ludzi" - opowiada w wywiadzie dla Kuriera Szczecińskiego.

Wybrała Szczecin, ponieważ wydawało się jej, że "energia Krakowa nie sprzyja młodym, że hołubi się tam bardziej doświadczenie i właśnie legendę, pamięć o sprawach już stworzonych i ludziach, którym już za życia postawiono pomniki. Kraków nie przepada za eksperymentami, za wywrotowością". Natomiast nagrody i wyróżnienia ją mobilizują: "Broń mnie, Panie Boże, przed osiadaniem na laurach! To głupota. Wszelkie nagrody oczywiście bardzo cieszą, dają motywację do dalszej pracy, do szukania czegoś nowego. Ciągle się uczę..." - dodaje aktorka.

Lektorsko specjalizuje się w narracji; ma na koncie liczne audiobooki i prezentacje. Nagrywa również reklamy. Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Najnowsze przedstawienia z udziałem Ewy Sobczak to: „Czarownice z Salem” (reż. Adam Orzechowski, premiera: 26 maja 2019; Rebecca Nurse) i „Lepsze lasy” (reż. Tomasz Kaczorowski, prapremiera: 9 marca 2019; Matka Wilczyca/Franka/Masza).

ródło: materiały własne, Teatr Współczesny w Szczecinie, Encyklopedia Teatru Polskiego, Kurier Szczeciński nr 43/01.03.06)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. narracja - audiobook (fragm.)
  2. spot "Baltica Wellness&SPA"
  3. narracja - infolinia (fragm.)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama