Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Witam gorąco!

Moja prawdziwa pasja do głosu zrodziła się dobrych kilka lat temu, gdy zacząłem zwracać uwagę na to co się mówi, jak się mówi oraz kiedy się mówi. Jednak moja przygoda z głosem zaczęła się jeszcze w czasach podstawówki. Wtedy to - oprócz szkolnych przestawień - zacząłem dominować na przeróżnych konkursach recytatorskich.

Dubbing i aktorstwo głosowe najpierw zaczęło mnie fascynować, gdy oddzieliłem głos od obrazu w bajkach i grach. Dobrze zrobiony dubbing wtapia się w obraz, stając się naturalną i oczywistą całością. W pewnym momencie jednak Król Julian stał się Jarosławem Boberkiem, Diego stał się Piotrem Fronczewskim, a Numernabis – Cezarym Pazurą. I tego się nie słyszy, dopóki nie zacznie się na to zwracać uwagi.

Myśleć o dubbingu zacząłem jednak w innym momencie - grając w gry. Tu sytuacja jest podobna jak z animacjami. Dobry dubbing wtapia się w tło. Gdy gramy w Dotę nie ma czasu na słuchanie bohaterów, a jednak nabierają życia i charakteru, gdy się w nich wsłuchamy. W tamtym czasie pomyślałem, że świetnie byłoby kiedyś zostać jedną z takich postaci – wszak mam ku temu predyspozycje. Na poważnie zainteresowałem się jednak tematem po ograniu Darkest Dungeon. Jest to wyjątkowa produkcja, w której właśnie narrator stał się rdzeniem wokół którego obudowano grę. Cudowny popis Wayna June zainspirował mnie do działania.

Mam nadzieję na realizację pasji oraz na to, że się jeszcze usłyszymy!

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2022-01-10 me_wash

Dzień dobry! Dubbing - mogłoby się wydawać - świetna zabawa, ale tutaj liczą się przede wszystkim umiejętności aktorskie. Niewątpliwie słychać, że bardzo się starasz, jednak modulacja głosu wydaje się być kosztem interpretacji. Wbrew pozorom sprawa nie jest tak prosta. Bardzo polecam obejrzeć film "I know that voice", który traktuje o graniu głosem - https://www.youtube.com/watch?v=cmmakeVo4lg - wypowiadają się tam najznamienitsze głosy dubbingowe zza oceanu. Na pewno znajdziesz tam kilka wskazówek dla siebie. Powodzenia i pozdrowienia! 

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama