Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Olga Bończyk już od czasów studenckich zajmowała się śpiewem. Karierę muzyczną rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. W 1999 wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2008 zajęła czwarte miejsce w trzeciej edycji programu "Jak oni śpiewają". W październiku 2006 została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2012 zdobyła pierwszą nagrodę konkursu „Profesjonaliści Forbesa”.

Koncertuje z autorskimi recitalami, wydała albumy solowe: Kolędy Olgi Bończyk (2003), Piosenki z klasą (2005), Listy z daleka (2011), Piąta rano (2013).
– Za to, co wydarzy się w teatrze, jest odpowiedzialnych wiele osób, a koncert jest oparty wyłącznie na tym, co ja zrobię i daje mi możliwość kontaktu z publicznością. Wtedy czuję jak ich energia do mnie wraca – mówiła na antenie Trójki.   

Poza kreowaniem cenionych ról teatralnych (m.in. w Teatrze Piosenki we Wrocławiu, warszawskich teatrach Rampa, Roma i Capitol) oraz filmowych (głównie w serialach; m.in. „Na dobre i na złe”, "Leśniczówka", "Na Wspólnej", "Prawo Agaty", "Barwy szczęścia") udziela się intensywnie w polskim dubbingu, od kilkudziesięciu lat użyczając głosu w filmach, serialach i grach.
Nagrywa również regularnie audiobooki, współpracując m.in. z Audioteką i Film Factory.  

– Kiedy byłam jeszcze bardzo małą dziewczynką, marzyłam o tym, żeby zostać artystką i te marzenia zwyczajnie mi się spełniły. Radość z faktu, że tak się stało, daje mi do dzisiaj poczucie ogromnego spełnienia. To, co dostałam, co sobie wypracowałam oraz to, gdzie dzisiaj jestem, jest dla mnie ciągle wielką radością i takim dziecięcym zdziwieniem, że mi się wszystko udaje – wyznaje artystka na swojej oficjalnej stronie.

(źródło: olgabonczyk.pl, wikipedia.org, ewejsciowki.pl, audioteka.com, trojka.polskieradio.pl, teatrcapitol.pl, dubbingpedia.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. piosenki "Czegoś mi brak" z filmu "Złodziej z Bagdadu"
  2. wiersz Juliana Tuwima "Dyzio marzyciel"
  3. fragm. audiobooka Kristin Hannah "Odległe brzegi"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama