Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Tomasz Bednarek ukończył w 1992 studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (wydział zamiejscowy krakowskiej PWST). Aktor Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 1992–1995, współpracował też krótko z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. W swojej karierze występował na wielu warszawskich scenach, m.in. w Teatrze na Woli, Teatrze Żydowskim, Teatrze Ochoty, Teatrze Bajka, Teatrze Kamienica, Teatrze Stanisławowskim, Teatrze Capitol, a także w berlińskim Hebbel Theater. Na swoim koncie ma również wiele ról filmowych (Łowcy skór, Spona, Serce gór), jak również telewizyjnych (Dom, Radio romans, Sława i chwała). Występował w roli Jacka Boreckiego w serialu Klan.

Wybitny specjalista od dubbingu, mający w swoim dorobku role w kilkadziesięciu filmach i serialach. Znany m.in. z roli Morta w Pingwinach z Madagaskaru, Ciastka w Shreku, Rolfa w Ed, Edd i Eddy, Żurawia w Kung Fu Pandzie i wielu, wielu innych.

Prowadził teleturniej pod tytułem Zabawy językiem polskim, realizowany przez TVP1. Brał udział w III edycji programu Jak oni śpiewają. Zajął tam 12. miejsce. Od maja do grudnia 2013 r. prowadził program Stolica Kultury w Radiu Vox FM, a od 2 grudnia 2013 jest gospodarzem audycji Projekt Kultura w Radiu Plus.

Był prowadzącym podróżniczy program 1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć, realizowany przez telewizję Fokus TV. Od 11 września 2016 r. na antenie TVP1 prowadzi program podróżniczy Zakochaj się w Polsce.

(źródło: wikipedia, materiały własne, facebook)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Pingwiny z Madagaskaru" (jako Mort)
  2. reklama "Reader's Digest"
  3. reklama "Signal Xylitol"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama