Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Odkąd pamiętam całe moje życie krąży wokół słów. Od najmłodszych lat, gdy zaczynałem poznawać pierwsze litery, składać je w wyrazy, a następnie w zdania, zacząłem dostrzegać wspaniałość, jaką daje mi możliwość ubierania myśli w słowa.

To dlatego chyba zacząłem pochłaniać książki - często pod kołdrą w blasku lichej latarki albo ukryte pod zeszytem do matematyki w trakcie "uczenia się" do ważnego sprawdzianu. Odnajdywane w nich słowa pozwalały mi na własne próby pisarskie, czy to poetyckie, czy dramaturgiczne. I choć trochę moich amatorskich dokonań literackich pozostało gdzieś w piwnicznych pudłach, nigdy nie miałem odwagi próbować zainteresować nimi kogoś więcej, niż najbliższych znajomych. Co prawda zachęty z ich strony po przeczytaniu też wyraźnej nie było :)

Pozostałem jednak do dziś wierny słowu. Zarówno jako aktor, traktując je jako najważniejszy element mojego warsztatu, czy też później jako dziennikarz telewizyjny i radiowy zmagający się z różnymi sytuacjami, gdy umiejętnością było użycie słowa w takim kontekście, aby nikt nie miał wątpliwości co do intencji ich autora.

Dziś dodatkowo postanawiam się spełnić jako lektor. Może - Twój lektor…

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2022-01-13 Przemysław Strzałkowski

Kłaniam się,

Ogromnie miło, że postanowił Pan opowiedzieć w naszym dziale nieco o swoim życiu, które "krąży wokół słów". Pozostaje mi trzymać kciuki za spełnienie zamierzeń lektorskich.

A przede wszystkim identyfikuję się z Pańską dbałością o słowo, o jego odpowiednie użycie. Dziś, gdy zbyt często porozumiewamy się krótkimi "szczeknięciami" i nielicznym chce się czytać (nie mówiąc o czytaniu ze zrozumieniem), jest to szczególnie ważne. Ślę pozdrowienia!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama