Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Edyta Łukaszewska współpracowała z wieloma teatrami w Polsce, m.in.: Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem na Woli w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu.
Zadebiutowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu rolą Grety w „Przemianie” F. Kafki w reż. Zbigniewa Brzozy. Pracowała u takich reżyserów jak: Eugeniusz Korin, Krystyna Janda, Waldemar Śmigasiewicz, Mikołaj Grabowski, Janusz Wiśniewski, Krzysztof Babicki, Michał Siegoczyński, Magda Miklasz, Marcin Wierzchowski, Jerzy Satanowski, Piotr Cieślak, Lena Frankiewicz, Grażyna Kania, Cezi Studniak, Agata Duda -Gracz . Zagrała ponad 20 głównych ról i wiele innych ról drugoplanowych oraz epizodów.

Na Festiwalu Piosenki Aktorskiej w 1998 roku zajęła Trzecie Miejsce i otrzymała specjalną nagrodę Gazety Wyborczej, ZAiKS-u i ZASP-u za osobowość sceniczną i najlepszą interpretację piosenki polskiej. W grudniu 2017 na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce „Boska Komedia” w Krakowie nagrodzona została za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w spektaklu „Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” Agaty Dudy-Gracz. W kwietniu 2018 jury Festiwalu Wspólczesnej Dramaturgii Węgierskiej DESZKA spośród 36 spektakli festiwalowych wyróżniło trzy, w tym „Porno” – monodram Edyty Łukaszewskiej.

Edyta Łukaszewska zagrała także w filmach: „Musisz żyć” w reż. K. Szołajskiego, „Małżowinie” w reż. W. Smarzowskiego, „O dwóch takich, co nic nie ukradli” w reż. Ł. Wylężałka, „Pogodzie na jutro” w reż: Jerzego Stuhra, „Tulipanach” w reż: Jacek Borcucha, „Policjantach” reż: Łukasz Wylężałek. Oglądać ją było można także w serialach: „M jak miłość”, „Kasia i Tomek”, „Mrok”, „Wydział zabójstw”, ”Na Wspólnej”, „Ucho Prezesa”.

W styczniu 2022 roku wyreżyserowała słuchowisko o Marii Skłodowskiej-Curie. Na podstawie tekstu "Radium Queen" Artura Pałygi nagrania realizował Teatr Polskiego Radia, na zamówienie Dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. (Obsada: Edyta Łukaszewska - jako Maria Skłodowska-Curie, Elisabeth Duda - jako Przewodniczka i Zbigniew Moskal - jako Przewodnik).

Lektorsko współpracuje m.in. z TVN, radiem ESKA, Kolor, Pogoda oraz Faktorią Lektorską Mikrofonika.

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Soraya (billb. sponsorski)
  2. Leclerc (spot - scenka)
  3. Poradnik (narracja)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama