Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Andrzej Olejnik w 1996 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Na drugim roku studiów (1994) zadebiutował na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu w sztuce „Romeo i Julia” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, gdzie grał rolę muzykanta. Występował także w „Leonce i Lenie” (1999), „Dzieciach Solidarności” (2005) oraz „Tajemnicy światła – Pieśni o Janie Pawle II” (2007). W roku 1997 wystąpił w spektaklu Teatru Telewizji „Tu się urodziłem” w reżyserii Jana Maciejowskiego.

Kariera aktorska w filmach i serialach to między innymi: "Świat według Kiepskich", "Dom", Gunblast vodka", "Arche. Czyste zło", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", "Prawo Agaty".

Wszechstronnie utalentowany lektor pracujący w reklamie i dubbingu. Jego głos możemy usłyszeć w takich produkcjach jak "Kajko i Kokosz", "Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły", "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów", "Far Cry", "Postal 2" i wielu innych. Głos oprawowy Superstacji.

Śpiewał szanty w zespołach związanych z Klubem Żeglarskim AZS Wrocław.

 

(źródło: polski-dubbing, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Volvo Euroservice"
  2. zwiastun książki "Madonny z ulicy Polanki" J.Marat
  3. reklama "Pod Złotym Jeleniem"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama