Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Tomasz Wysocki nagrania lektorskie łączy z pracą w teatrze. Początkowo grał w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, a od 2003 roku pracuje w zespole Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie. Gościnnie (jako głos) wziął udział w musicalu „W'ariacje pożądania” w krakowskim Teatrze Bagatela.   

Lektorsko aktywny od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. W tamtym czasie nawiązał współpracę ze studiem nagrań RMF FM oraz studiem produkcyjnym Nieustraszeni Łowcy Dźwięków, w kolejnych latach m.in. ze studiami SPOT oraz RS Media. Również od lat 90 do dziś regularnie nagrywa dla Polskiego Radia Kraków. Nagrywa także online, będąc w ofercie banków głosów (m.in. Faktorii Lektorskiej Mikrofonika). 

Jest lektorem rozpoznawalnym, pojawiającym się w wielu blokach reklamowych. Długi staż w branży oraz ciepły i głęboki głos wzbudzający zaufanie sprawiają, że Tomasz Wysocki kojarzony jest z setkami brandów (np. Vicard, Knorr, Cyfra+, ABRA, Lexus, Kler, Lendon, Muszynianka). Nagrywa głównie reklamy, ale zdarza mu się użyczać głosu w filmach dokumentalnych (m.in. "Matecznik" - 2016, "Errata do biografii" - 2007, "Kraków Jana Pawła II" - 2007).

(źródło: materiały własne, FilmPolski)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Vicard (spot)
  2. Cyfra+ (infolinia)
  3. Tygodnik Motor (scenka)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama