Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Paulina Raczyło w dubbingu debiutowała rolą Sunset Shimmer w filmie Equestria Girls (2013). Później były takie role jak Lara w serialu Violetta (2013-2015) czy Isabel w filmie fabularnym Wielka wyprawa Oskara (2018). Zdarza jej się śpiewać - np. w My Little Pony: Equestria Girls - "Rainbow Rocks" (2014) oraz w Littlest Pet Shop ep.54 (2015).

Dubbinguje również gry komputerowe (m.in. Disney Infinity 2.0, Battlefield Hardline oraz Dishonored 2). Czyta audiobooki, reklamy i prezentacje. Marzy o pracy przy słuchowiskach Teatru Polskiego Radia.

W sierpniu 2020 świętowała 5-lecie pracy przy audiobookach. "Szaleństwo, ile to czasu! Ile przeczytanych słów! A pamiętam jak dziś trudy, pot i zmęczony głos przy pierwszych książkach, wytrzymywałam wtedy 2-2,5h nagrywania. A dziś głos wytrzymuje 6h i otwarty jest na więcej. Najważniejsze, że jest progress, a gdy książka jest dobra lub przynajmniej znośna, stało się to przyjemnością.
Życzę sobie i Wam tylko dobrej literatury, bo jak pisał V. Hugo w Nędznikach: "Nie czyta się bezkarnie bzdur!" - podzieliła się spostrzeżeniami na Facebooku.

Zdobywczyni nagrody dla najlepszego aktora Dolnego Śląska na 40 Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2011) i wyróżnienia za monodram Dobre ciało na 12 Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2011).

Dysponuje - jak mówi - "ogromnym pokładem energii do pracy z mikrofonem".

(źródło: materiały własne, dubbingpedia, polski-dubbing, facebook)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. dubbing - wybrane fragmenty
  2. spot "Nespresso Inissia"
  3. audiobook "Królowe Wikingów. Ellisiv" - fragment

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama