Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Wojciech Kowalski po raz pierwszy z poezją i mocą słowa zetknął się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka, później w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie. Zajęcia teatralne miały być próbą nawiązania kontaktu pomiędzy światem sportu, którym była uprawiana przez niego siatkówka, a światem metafizycznym, który otworzył przed nim teatr poezji. Trzyletnie próby znalezienia pomysłu na życie zaprowadziły go na egzamin wstępny do PWST w Krakowie. Tam też w ramach zajęć praktycznych nawiązał pierwszy kontakt z mikrofonem, biorąc udział w słuchowiskach okolicznościowych emitowanych przez Polskie Radio Kraków.

Występował w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, a od 2013 roku pracuje w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie. Zagrał w ponad dwudziestu premierach, a od listopada 2021 próbuje swoich sił również jako pedagog teatralny, współpracując z Centrum Kultury w Połczynie Zdroju. Prowadzi także warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych. Nagraniami lektorskimi zajmuje się od 2016 roku; współpracuje z bankiem głosów Mikrofonika.

Prywatnie miłośnik sportu, japońskiej motoryzacji oraz opiekun trzech kotów: Zwinisławy, Zygfryda i Makarego.

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot Budomax
  2. fragm. narracji
  3. spot R-Transfer

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama