Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mateusz Jędraś studiował Filologię Polską na Uniwersytecie Zielonogórskim (2010-2013) i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim (2013-2015). Posiada Kartę Mikrofonową Polskiego Radia. Przeszedł warsztaty dubbingowe w Start International Polska. Zaczynał w Radio Plus (2012) jako reporter, prezenter i lektor (prowadził i produkował audycje radiowe, serwisy informacyjne oraz spoty reklamowe). W TVN24 (2013-14) zdobywał doświadczenie redaktorskie i lektorskie (udzielanie głosu w tłumaczeniach do materiałów zagranicznych). Z kolei w Polskim Radiu (2014-15) był m.in. reporterem programu "Piątek, Piąteczek, Piątunio" Filipa Chajzera.

W 2015 roku związał się z ESKĄ. Współprowadził w ESKA Rock program poranny (2015-18), a od 2018 roku prowadzi autorski program w ESKA TV i jest prezenterem oraz lektorem w Radiu ESKA. Jednocześnie od 2017 roku pracuje jako prezenter i reporter w Nowa TV, przygotowując i prowadząc również autorski program "Wszyscy zginiemy" (podsumowanie absurdów tygodnia), a także rozrywkowe felietony na koniec programu informacyjnego "24 godziny". Lektorsko współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika. Zdarza mu się prowadzić eventy brandowe w roli konferansjera.

Stworzył i prowadzi na YouTube autorski kanał "Jędraś VS", na którym publikuje wywiady. Podczas rozmów - utrzymanych na ogół w żartobliwym tonie - udaje mu się namówić znanych lektorów do podjęcia nietypowych zadań. Teksty popularnych piosenek (np. disco-polo) czytali już u Mateusza Jędrasia Jacek Brzostyński, Tomasz Knapik i Jarosław Łukomski, a abstrakcyjny dubbing wykonał Jarosław Boberek.

(źródło: materiały własne, linkedin.com, eskarock.pl, youtube.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Pomorski Dzień Przedsiębiorczości"
  2. spot "RC Trucks"
  3. film promocyjny "Cersanit" (fragm.)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2019-08-31 Wyświetlany

Nienawidzę tej durnej maniery wyciągania końcówki wyrazów!
Wszyscy czytacie pod jedno kopyto!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama