Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mariusz Zieliński został lektorem, kiedy zakończył współpracę z radiem i zaproponowano mu nagrywanie reklam. Zgodził się i trwa to do dzisiaj. Niektóre znane produkcje: herbatki Vitax – TVN, Pokuta - Radio Zet, TMS Brokers – TVN 24, koncerty Feea – ESKA. Deklaruje, że "nie ma zleceń, z którymi by sobie nie poradził". Za najbardziej wymagającą produkcję uważa test egzaminacyjny dla gimnazjalistów.  „Akcenty, interpunkcja, interpretacja tekstów - słuchali tego wybitni fachowcy, którzy opracowywali testy".

Jego życiowe motto brzmi: „Robiąc coś należy dążyć do perfekcji, nie zapominając o fantazji i polocie". Natomiast ulubione zajęcie to robienie NIC. Z mikrofonów lubi najbardziej taki, który działa i nie przerywa. Chętnie zostałby pilotem samolotów pasażerskich, gdyby jeszcze raz miał wybierać.

Bogusław Sobczuk, już chyba zapomniany, ale znakomity  mówca i konferansjer jest jego wzorem lektora. Najlepsze ćwiczenie dla lektora - według niego - to dużo czytać na głos. A początkującym radzi, by być sobą, nie udawać znanych głosów. Mówić swoim naturalnym głosem, a jeżeli to możliwe - brać lekcje emisji. Od współpracowników oczekuje tego samego, co daje od siebie.

 

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Vox"
  2. reklama "AB Foto"
  3. reklama "Muzeum Śląskie"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2009-08-17 tomekb

"Z mikrofonó‚w lubi najbardziej taki, któ‚ry działa i nie przerywa." konferansjerka zostawia slady w psychice :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama