Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Piotr Bulcewicz w teatrze zadebiutował 29 października 2013 roku w spektaklu "Zimowa opowieść" W. Szekspira w reżyserii Cezarego Morawskiego (przedstawienie dyplomowe Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie). Poza pracą w zespole Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy znany jest z filmów "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Polityka", "Konwój" czy "Nowy świat".

Do wybrania ścieżki zawodowej przekonały go słowa przeczytane w biografii Gustawa Holoubka: „W tym zawodzie możesz być i lekarzem, i prawnikiem, uprawiać wszystkie zawody, jakie istnieją”. Wtedy pomyślał, że aktorstwo to strzał w dziesiątkę.

Nagrywa spoty reklamowe i audiobooki. W 2013 roku zagrał w Teatrze Polskiego Radia (w przedstawieniu "Wracając po swoje" P. Müldnera-Nieckowskiego jako Telegrafista/ Gajdzicz/ Fiakier, reż. Janusz Zaorski).

Udziela się w dubbingu, użyczając głosu głównie w serialach (m.in. jako Daniel w "Big Mouth" - 2017, jako Crosshair w "Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja" - 2021) oraz grach komputerowych (m.in jako Wade Jackson w "Call of Duty: Vanguard" - 2021, jako Stefan Kajderowicz w "Grze szyfrów" - 2022).

Prywatnie jest mężem aktorki i lektorki Karoliny Kaliny-Bulcewicz.

(źródło: facebook.com, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy / teatrdramatyczny.pl, filmweb.pl, polski-dubbing.fandom.com, dubbingpedia.pl, encyklopediateatru.pl, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. mix spotów reklamowych
  2. wiersz T. Różewicza "Ostatnia rozmowa"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama