Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Rino Pawletta jest związany z mediami elektronicznymi od początku lat 90. "Wówczas to po raz pierwszy zasiadłem przed radiowym mikrofonem jako prezenter, by pożegnać się ze słuchaczami w roku 2002. Przeszłość radiowa w naturalny sposób nie pozwoliła mi rozstać się z mikrofonem" - wspomina.

Od 2002 roku jest lektorem komercyjnym. Aktualnie współpracuje z największymi sieciami medialnymi w Polsce, jak również ze stacjami zagranicznymi. "Mam przyjemność nagrywać dla zewnętrznych agencji produkcyjnych oraz we własnym studiu. Rozpoznać mnie możecie na przykład w prowadzonej od jakiegoś czasu kampanii reklamowej Lidla, której to marki jestem głosem od 2014 roku zarówno w spotach telewizyjnych jak i radiowych" - mówi o sobie.

Można usłyszeć go w filmach fabularnych, dokumentalnych, korporacyjnych, materiałach szkoleniowych, prezentacjach, poradnikach internetowych i call-center wielu instytucji finansowych czy ubezpieczeniowych (Allianz, BGŻ, BNP Paribas, VB Leasing itp). Dubbingował także postaci z bajek i gier komputerowych (m.in. "The Settlers"). Wciela się w postać Świętego Mikołaja w wielu komercyjnych kampaniach (np. Wedel).

Lektor w filmach dokumentalnych (m.in. 2004 - "Leonardo da Vinci", 2006 - "Syberia. Droga do dojrzałości", 2007-2008 - w cyklu TVN "Na tropach tajemnic", 2007 - "Posłańcy prawdy", 2017 - "Rzeź Woli", 2017 - serial dokumentalny "Górnicy PL", 2018 - "Narodziny polskich skrzydeł"). Od września 2015 roku męski głos w jinglach Radia Bogoria.

"Praca w radiu była pracą zadaniową - swoje obowiązki realizowałem również jako producent - co bardzo ułatwiło mi w przyszłości współpracę z Producentami na płaszczyźnie lektorskiej. Do produkcji już jednak nie powróciłem. Nie można być bowiem rzeźbą i rzeźbiarzem" - pisze w swoim profilu na GoldenLine.

(źródło: FilmPolski, Facebook, GoldenLine, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Ryneczek Lidla"
  2. Święty Mikołaj (fragm. spotów z 2018 roku)
  3. spot "Shell Club Smart"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2022-02-13 macia

oj, a mówiłem, że się spotkamy :)

2022-02-13 macia

Głos jak Ivona.
Katastrofa.

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama