Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Magdalena Różczka w szkole średniej grała w amatorskim teatrze "Terminus A Quo" w rodzinnym mieście. W 2004 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Zanim została zawodową aktorką przez pół roku studiowała informatykę na Uniwersytecie Zielonogórskim, aby następnie pracowała w drogerii. Pracowała także w sądzie rejonowym w Zielonej Górze jako protokolantka. Równolegle rozpoczęła studia na wydziale socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i była studentką tej uczelni przez 2 lata.

Debiutowała na małym ekranie epizodyczną rolą w serialu "Samo życie" (2002). Na dużym ekranie pojawiła się w 2003 roku (filmy "Pornografia" i "Siedem przystanków na drodze do raju"). Popularność przyniosła jej główna rola w komedii romantycznej "Rozmowy nocą" oraz rola Moniki Kochanowskiej w komedii "Lejdis" (2008).

Aktorka angażuje się w wiele kampanii społecznych, promujących m.in. zdrowie oraz ochronę praw zwierząt. Od stycznia 2010 roku jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. W marcu 2010 roku otrzymała nominację do nagrody "Viva! Najpiękniejsi" w kategorii Najpiękniejsza Polka. W lutym 2013 otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii "Aktor telewizyjny".

Od 2002 roku udziela się w dubbingu do filmów (m.in. "Kung Fu Panda", "Potwory kontra Obcy", "Janosik. Prawdziwa historia", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz") i sporadycznie do gier komputerowych (m.in. "Mass Effect", "Heavy Rain"). Czytuje również audiobooki.

(źródło: wikipedia, filmweb, polski-dubbing.fandom.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. audiobooka "Ania z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery
  2. reklama Factory
  3. fragm. serialu "Ruby Gloom" jako Makabra

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama