Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Błażej Łukasz Parda z wykształcenia jest informatykiem. Nagrywa reklamy radiowe i telewizyjne w stacjach lokalnych, ma też na koncie produkcje ogólnopolskie. Lektor programu Selekcja emitowanego w TV4.

Na pytanie: jak został lektorem? – odpowiada: „Robiłem swoje i nie poddawałem się". Najbardziej znana produkcja to Selekcja w TV4. Głos najchętniej podkłada w reklamach ze średnim tempem i dużą dawką emocji. TLM 103 Neumann to ulubiony model mikrofonu, a do lektorskich ideałów należą Piotr Makowski i Andy Geller.

- Jestem lektorem radiowo telewizyjnym z niskim i męskim głosem. Od pond 10 lat przeczytałem tysiące tekstów reklamowych, multimedialnych, narracyjnych, IVR, trailerowych czy dubbingowych.
Mój głos może być poważny, przyjacielski, niski czy seksowny. Przyczynił się on do zwiększenia sprzedaży produktów i usług następujących firm: BIC, Marvel, HILTI, Garmin, Autodesk, Shell, PKN Orlen, Pizzahut, AE Group, Subway, E. Wedel, Milka, Netia, HBO GO, Rakuten TV, Qarson, BNP Paribas, Payback, Home.pl, Honda, Dekoral, Plus, Allegro, Gratka, RMF FM, RMF MAXXX, Radio Eska, Polskie Radio, TV4 oraz wielu innych klientów - przedstawia się na swojej stronie.

Początkującym radzi dużo cierpliwości i wytrwałości, a od współpracowników oczekuje precyzji. W wolnych chwilach zajmuje się komponowaniem muzyki. Życiowe motto: „Marz o rzeczach wielkich, to ci przynajmniej pozwoli zrobić kilka małych".

W 2015 roku został posłem na Sejm RP z ramienia Kukiz'15.

 

(źródło: materiały własne, blparda.pl, facebook.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Telepizza"
  2. fragm. prezentacji "Payback"
  3. promo "Party lista"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (4)

2010-10-21 Maciej Goliasz

Poza tym, że wspaniały głos, zabawny z niego człowiek :)

2010-12-08 Mateusz Gołąb

dlaczego pedalski głos nazywa się™ aksamitnym?:) Nazywajmy rzeczy po imieniu: Łukasz wspaniale zajechał gejowską gwarą...chciał być jednocześnie taki ciepły i brutalny ;) udało się™ w deche :)

2010-12-09 Mateusz Gołąb

Ależ Rino kochanie...ja do Błażeja nic nie mam...poza tym, że w tym nagraniu pokazał jak bardzo można zajechać gejowską barwą :) poza tym przednio się™ uśmiałem :) chociaż faktycznie nikomu nie życzę™ aby takie rzeczy wypłyn꙳y w sieć. Ktoś musi Błażeja nie lubić i to bardzo chociaż zapewne wszyscy podejżewają Ciebie albo mnie albo Marka W :) hehehe...

2010-12-20 Maciej Goliasz

Filmy nie działają. Na jego koncie YT zakładam, że są ciekawsze. Widzę™, że konstruktywna krytyka należy się™ tylko amatorom, a obecnym w dziale sylwetki lektoró‚w - no mercy ... To drugi lektor jakiego zauważyłem w tym dziale, tyle, że owy nie został zmieszany z błotem...

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama