Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Błażej Łukasz Parda z wykształcenia jest Informatykiem w Ekonomii. Nagrywa reklamy radiowe i telewizyjne w stacjach lokalnych, ma też na koncie kilka produkcji ogólnopolskich. Lektor programu Selekcja emitowanego w TV4.

Na pytanie: jak został lektorem? – odpowiada: „Robiłem swoje i nie poddawałem się". Najbardziej znana produkcja to Selekcja w TV4. Głos najchętniej podkłada w reklamach ze średnim tempem i dużą dawką emocji. TLM 103 Neumann to ulubiony model mikrofonu, a do lektorskich ideałów należą Piotr Makowski i Andy Geller.

Początkującym radzi dużo cierpliwości i wytrwałości, a od współpracowników oczekuje precyzji. Muzyka pozwala mu zapomnieć o codzienności i w wolnych chwilach zajmuje się jej komponowaniem. Życiowe motto: „Marz o rzeczach wielkich, to ci przynajmniej pozwoli zrobić kilka małych".

Od 2015 roku poseł na Sejm RP z ramienia Kukiz'15.

(źródło: materiały własne, facebook.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Telepizza"
  2. fragm. prezentacji "Payback"
  3. promo "Party lista"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (4)

2010-10-21 Maciej Goliasz

Poza tym, że wspaniały głos, zabawny z niego człowiek :)

2010-12-08 Mateusz Gołąb

dlaczego pedalski głos nazywa się™ aksamitnym?:) Nazywajmy rzeczy po imieniu: Łukasz wspaniale zajechał gejowską gwarą...chciał być jednocześnie taki ciepły i brutalny ;) udało się™ w deche :)

2010-12-09 Mateusz Gołąb

Ależ Rino kochanie...ja do Błażeja nic nie mam...poza tym, że w tym nagraniu pokazał jak bardzo można zajechać gejowską barwą :) poza tym przednio się™ uśmiałem :) chociaż faktycznie nikomu nie życzę™ aby takie rzeczy wypłyn꙳y w sieć. Ktoś musi Błażeja nie lubić i to bardzo chociaż zapewne wszyscy podejżewają Ciebie albo mnie albo Marka W :) hehehe...

2010-12-20 Maciej Goliasz

Filmy nie działają. Na jego koncie YT zakładam, że są ciekawsze. Widzę™, że konstruktywna krytyka należy się™ tylko amatorom, a obecnym w dziale sylwetki lektoró‚w - no mercy ... To drugi lektor jakiego zauważyłem w tym dziale, tyle, że owy nie został zmieszany z błotem...

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama