Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Jacek Sobieszczański zadebiutował w teatrze 17 lutego 1990 roku w programie "Teraz ja, czyli wariacje na temat" opartym na sztukach Antoniego Czechowa w reżyserii Mai Komorowskiej. Pracował jako aktor w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w latach 1990-1995. Laureat nagrody Macieja Nowaka za rolę tytułową w "Ptaśku". Sporadycznie pojawiał się na ekranie, np. w serialach (m.in. "Samo życie"). Włada biegle językiem rosyjskim i angielskim.

Współpracuje z takimi studiami nagrań, jak Studio Publishing i Sonic Alchemy Studio. Użyczył swojego głosu min. do reklam Lidl i Eutelsat. Od około 2007 roku pracuje głównie jako lektor. Można go usłyszeć w filmach wydawanych na DVD, telewizyjnych serialach dokumentalnych i popularnonaukowych (np. na kanale Discovery Science czy TVN).

Od 3 września 2020 roku zasiada w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej (SLRP).

 

(źródło: Filmpolski, Encyklopedia polskiego dubbingu, kocanblog, Knight Rider Polska, materiały własne)

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Planeta Ziemia"
  2. fragm. filmu "Zapomniany Generał. Tadeusz Jordan Rozwadowski"
  3. fragm. filmu "Dzika przyroda w sercu Europy"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2019-01-08 Zosia

Panie Jacku w filmie "Elif " jest Pan nie do slyszenia- nie jestem w stanie oglądać tego filmu z uwagi na Pana sposób czytania tekstu. Jednym słowem-praca odwalona- musiał być Pan chory lub zmeczony

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama