Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Paweł Orleański zadebiutował 20 października 2001 na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu jako Bjarne w przedstawieniu "Imię" Jona Fosse’a w reżyserii Tomasza Mana. Występował również w Teatrze Poniedziałkowym we Wrocławiu (2003).

Grywał niewielkie role w serialach telewizyjnych (m.in. "Życie jak poker", "Samo życie", "Biuro kryminalne", "Fala zbrodni"). W TV4 prowadził teleturnieje: "Daję słowo" (2003–2006), "Przetrwanie" (2006) oraz "Lingo" (2007). Jest gospodarzem programu popularnonaukowego "Galileo" (od 2007 roku na antenie stacji TV4). Od 22 września 2017 do 4 stycznia 2019 prowadził na antenie TVP1 teleturniej "The Wall. Wygraj marzenia".

Lektorsko udziela się w programie "Dekoratornia" oraz w produkcjach Discovery Channel. Od 2007 nagrywa także do spotów telewizyjnych. W 2014 roku był lektorem 1 sezonu serialu paradokumentalnego "Dzień, który zmienił moje życie". Współpracuje m.in. z F.D.R Studio oraz internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Od stycznia 2019 prowadzi w Warszawie studio Nowy Orlean, zajmujące się produkcją reklam radiowych, postprodukcją reklam telewizyjnych, udźwiękowieniem filmów i prezentacji multimedialnych, montażem filmów reklamowych i korporacyjnych oraz montażem i udźwiękowieniem trailerów filmowych.

(źródło: materiały własne, FilmPolski, Facebook, IMDb, Wikipedia)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Lech"
  2. narracja
  3. spot "VW - samochody użytkowe"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama