Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Agnieszka Czekańska w 1995 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Warszawie. Jej rok prowadziła profesor Aleksandra Górska, potem – jako drugi prowadzący – Jan Englert. Debiutowała w obrazie "Żegnaj Rockefeller" (1992), podbiła też serca widzów rolą Doroty w "Młodych wilkach" (1995).

W latach 1993–1997 występowała w Teatrze Telewizji. Często współpracowała z Janem Englertem, m.in. przy spektaklu „Kurka wodna” Stanisława Ignacego Witkiewicza czy „Kordianie” Juliusza Słowackiego. Poza filmami fabularnymi grywa w serialach, m.in. "Złotopolscy" (1999–2002), "Na dobre i na złe" (2003), "Na Wspólnej" (2008-2009), "Belle Epoque" (2017) czy "M jak miłość" (2018).

Nagrywa wiele reklam; pracę lektorską rozpoczęła na początku lat 90. Czytuje również krótsze, telewizyjne formy programowe. Od 2012 roku jest lektorką wszystkich odcinków serialu "Ukryta prawda".

- Głównie pracuję w reklamie. „Ukryta prawda” to mój pierwszy serial. /.../ Nie lubię reklam „reklamiarskich”: u nas najtaniej, najlepiej, super, kup, kup, kup! Ale są reklamy zabawne, najbardziej lubię takie z poczuciem humoru, że można się trochę powygłupiać, trochę pograć, żeby coś zrobić inaczej – nie tylko lektorsko - powiedziała nam Agnieszka Czekańska.

- Pomyślcie: to tylko reklama, spokojnie. Czasem nie jest się w stanie wykonać jakiegoś zadania, ale też czasem klient daje zadanie niemożliwe do wykonania. Na zasadzie „trochę szybciej, ale jednak wolniej” albo „wolniej, ale bardziej energetycznie”. Pewnych rzeczy się nie da zrobić. Trudno klientowi zwrócić uwagę, że to nie ma sensu, trzeba delikatnie dać do zrozumienia albo podjąć próbę wykonania i spowodować, że klient sam usłyszy - doradza początkującym.

(źródło: materiały własne, Wikipedia, FilmPolski, Stow. Filmowców Polskich)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Agnieszka Czekańska - Nie lubię reklam "reklamiarskich"

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spoty reklamowe
  2. spoty reklamowe - scenki
  3. serial "Ukryta prawda" ep.789 (fragm.)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama