Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

- Kiedy już nam się wydawało, że projekt traci na popularności i nie będzie chętnych do współpracy... przyszło VI Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów i mogliśmy osobiście podziękować Lektorkom i Lektorom, a przy okazji poznać i zaprosić do współpracy kolejne, wspaniałe osobistości polskiego lektorstwa.
Przy okazji dziękujemy Mikrofonice i PolskimLektorom.pl za organizowanie spotkań, bo to cudowne miejsce, które między innymi sprzyja takim miłym kontaktom - dodaje Wiceprezes Fundacji.

Przypomnijmy, że kolejna - już czternasta - zdalnie nagrana lektura powstała w ramach projektu Nasze Czytanie - Lektury Szkolne. Wbrew skromnym słowom wiceprezesa inicjatywa jest z roku na rok coraz bardziej rozpoznawalna w lektorskim środowisku.

Warto udzielać się w dobrej sprawie i doborowym towarzystwie, ponieważ Fundacja stawia sobie za cel dostarczanie mądrej rozrywki i podnoszenie kultury słowa. Pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Nasze Czytanie na YouTube.

- Jednym z naszych celów jest propagowanie czytelnictwa. Na naszym kanale można słuchać nagrań absolutnych mistrzów słowa, początkujących lektorów, młodzieży, seniorów, a nawet lokalnych polityków. Tworzymy przestrzeń, w której nie ma niezdrowej rywalizacji, za to jest jeden wspólny cel - miłość do czytania. Z doświadczenia wiemy, że książki są stałe w uczuciach i nigdy nas nie zdradzą - wyjaśnia Paweł Wódczyński.

 

Tym razem pięknych głosów użyczyli:

Jacek Brzostyński
Jarosław Łukomski
Adrian Slomciński
Justyna Maszczyk
Ireneusz Załóg
Magdalena Kropidłowska
Roch Siemianowski
Aneta Janowska
Marcin Sołtyk
Małgorzata Kościelniak
Janusz German
Paulina Raczyło

Jeżeli chcecie wesprzeć działania Fundacji finansowo, możecie to zrobić poprzez Patronite. Z radością patronując medialnie wartościowemu przedsięwzięciu życzymy kolejnych, udanych realizacji!

Oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama