Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Roch Siemianowski ukończył PWST w Warszawie w 1974 roku. W latach siedemdziesiątych związany z olsztyńskim Teatrem imienia Stefana Jaracza. Później występował na deskach teatrów: Narodowego (1977-1978), Komedii (1979-1980) i Polskiego (1980-1983).
Na małym ekranie znany z takich ról jak Hubert "Czarny" z Borów w "Przyłbicach i kapturach",  Kazimierza Chłapowskiego w "Modrzejewskiej", Piotra Rosiaka w "Na Wspólnej", sędziego w "Historii Roja", patologa Florczaka w "07 zgłoś się", Kopeckiego w "Pograniczu w ogniu".

Od wielu lat pracuje jako lektor, użyczając głosu w grach (między innymi "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", "Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii", "SWAT 3: Close Quarters Battle", "Prince of Persia: Piaski czasu"), filmach (między innymi "Odlot", "Piorun", "Tajemnice Wyspy Wielkanocnej", "The Tex Avery Show", "Babe - świnka z klasą"). Lektor programu sprzedażowego TV Market i wersji dźwiękowych tygodników "Do Rzeczy" i "Newsweek do słuchania". Sporadycznie czyta filmy fabularne.

Czyta audiobooki, posiada w swoim dorobku dziesiątki tytułów (między innymi "Gra Endera", "Czternasta kolonia", Necrosis. Przebudzenie", „Doktor Sen", „Sir Alex Ferguson. 25 lat na szczycie”, „Al Pacino Rozmowy”).

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. audiobooka "Czternasta kolonia" S.Berrego
  2. fragm. filmu "Człowiek ciemności"
  3. TV Market

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama