Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Następnie Marcin Styczeń pracował w Radiu 94 (obecnie Antyradio) i Radiu Dla Ciebie. W latach 2008-2009 w Telewizji Puls był współgospodarzem magazynu prorodzinnego „Niedzielnik". W latach 2009-2011 pracował w TVP1 w programie "Między ziemią a niebem”.
Przez kilka lat był szefem muzycznym Radia Warszawa, gdzie prowadził audycję poświęconą piosence poetyckiej "Muzyka z duszą”. W latach 2016-2017 w radiowej Jedynce wspólnie z poetą Ernestem Bryllem tworzył audycję „Oj, gębo moja”, poświęconą ciągłości polskiego kodu narodowego. 

Od 2002 roku pracuje jako lektor. Jego głos definiowany jako "dojrzała młodość" można usłyszeć w wielu markowych reklamach radiowych i telewizyjnych (m.in. Acuvue, Blend-a-med, Colgate, Dr Oetker, Pedigree Pal),  audiobookach (m.in. "Dlaczego dzieci kłamią", "Kłamstwo i jego wykrywanie", PWN), prezentacjach multimedialnych i codziennych zapowiedziach "Gazety Wyborczej", "Dziennika Gazety Prawnej" czy "Gazety Polskiej". Był głosem LOTTO, a także telewizji TVN WARSZAWA, TVN CNBC, BBC KNOWLEDGE, FOX LIFE, AXN BLACK. Od 2017 roku jest głosem telewizji HGTV (Home and Garden).

Jego największą pasją jest muzyka. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje i pisze piosenki. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma na koncie 10 płyt: 

- "Pieśń o Bogu ukrytym" - piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006),
- "21 gramów” - płyta autorska (CD 2008) ,
- "Bryllowanie" - piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009),
- "Bryllowanie live" - koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011),
- "Zejdźmy się jak na wilię" - piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza (CD 2012),
- "Golgota Jasnogórska" - poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i  Joanny Lewandowskiej (CD 2013),
- "Duchy poetów" - wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem o dziewięciu poetach których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013)
- "Zbieg" - płyta autorska (CD 2016).
- "Lubię gadać z Leonardem" - piosenki Leonarda Cohena w autorskich tłumaczeniach (CD 2017)
- "10/40" - dziesiąta płyta (autorska) na czterdzieste urodziny (CD 2018)

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Acuvue"
  2. zwiastun HGTV "Nowa Maja w ogrodzie"
  3. spot "Dr. Oetker"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama