Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Paweł Wódczyński był aktorem w Narodowym Teatrze Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu (2010–2018), a obecnie pracuje w zespole teatru Atofri, grającego spektakle dla najmłodszych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje także ze Studiem Teatralnym PRÓBY w Poznaniu. Kreował różne postacie w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, nagrywanych i emitowanych w Polskim Radiu Poznań. Ponadto współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu, Grupą Artystyczną Illuminati i Teatrem na Peryferiach.

Brał udział w warsztatach lektorskich w Akademii Telewizyjnej w Warszawie (2016) oraz ukończył kurs aktorsko-dubbingowy w Film Factory Studio (2018). Prowadzi autorskie warsztaty związane z emisją głosu i jego nagrywaniem ("Usłysz i nagraj swój głos"), a także zajęcia teatralne. Działa w projektach edukacyjnych oraz akcjach charytatywnych dla dzieci i seniorów.

Ma na koncie słuchowiska radiowe, audiobooki, bajki, projekty edukacyjne, spoty reklamowe. Posiada własne studio nagraniowe, ponadto współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Od 2018 roku nagrywa bajki do kursu lekarskiego "Więcej niż lek". Można go usłyszeć w kryminalnych odcinkach na YouTube – Niediegetyczne oraz na Spotify. Nagrywał i współpracował m.in. z Janem Peszkiem, Tomaszem Knapikiem, Robertem Makłowiczem, Justyną Szafran i Zenonem Laskowikiem. Od 2021 roku jego głos - poprzez narrację w słuchawkach - oprowadza turystów po Panoramie Racławickiej.

Jest współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji Słowo i Kropka (2017) oraz współtwórcą projektu Naszeczytanie.pl na rzecz popularyzacji czytania i dbania o dobrą kondycję języka polskiego.

(źródło: materiały własne, pawelwodczynski.pl)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Paweł Wódczyński - Poszedłem w formy alternatywne

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. słuchowisko P. Świątkowskiego "Lampa" (fragm.)
  2. spot "Climet"
  3. jingiel Radia Merkury "Pełna harmonia"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama