Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mateusz Drozda pracuje przed mikrofonem od 1996 roku. Jako radiowiec pracował w Radiu PiN, a od połowy 2015 roku jest związany z Polskim Radiem 24 (przede wszystkim gospodarz rozmów o tematyce politycznej, m.in. z serii „Gorący temat”). Prowadził również w Jedynce niektóre wydania „Sygnałów Dnia”, a latem 2019 roku dołączył do grona prowadzących audycję „Komentarz Dnia”.

Sprawdza się w multimediach, czytuje też audiobooki (m.in. we współpracy z Audioteką oraz Wydawnictwem Sonia Draga). Współpracuje z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

W latach 2010-2014 był - obok m.in. Zbigniewa Dziducha, Jarosława Łukomskiego i Piotra Makowskiego - jednym z głosowych gospodarzy Studia Lotto (telewizyjna transmisja losowania ogólnopolskiej loterii). Gospodarz - niewidoczny na wizji - odczytywał wyniki losowań oraz nawiązywał dialog z prowadzącym. 

(źródło: Wirtualnemedia, Wikipedia, Audioteka, PolskieRadio, materiały własne)

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Kropla Beskidu"
  2. promos Polskie Radio 24
  3. Studio Lotto (fragm.)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama