Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Michał Celeda (urodzony 17 grudnia 1978 roku w Sochaczewie) - absolwent Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2001 dziennikarz muzyczny radia ESKA, gdzie od października 2006 roku sprawował funkcję sekretarza redakcji i koordynatora sieci. W lipcu 2017 objął funkcję zastępcy dyrektora muzycznego, a w grudniu tegoż roku został zastępcą dyrektora programowego. Na antenie stacji prowadził m.in. programy "Global Lista" oraz "2 x Gorąca 20".

Po kilkunastu latach spędzonych w Radiu ESKA od kwietnia 2019 roku pełnił obowiązki dyrektora programowego Radio ZET. Na początku września 2021 złożył rezygnację. Jednak nie rozstaje się z firmą; po dłuższym urlopie ma wrócić w nowej roli.

Pracuje również jako lektor. Na swoim koncie ma współpracę z TVN Warszawa, TTV, TVN, z bankami  głosów, z telewizją Fokus TV (VO stacji - autopromocja) czy TVP (m.in: "Polska Non Stop", "Reporter Polski", "Pytanie na Śniadanie", "Czas na Zdrowie", "Wszystko o Kulturze").

 (źródło: materiały własne, wirtualnemedia.pl, press.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Modecom"
  2. reklama "Minimini-Kołysanki"
  3. promos "Yankes-ImprESKA"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama