Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Pierwsze próbki, zamieszczone tutaj, zapewne wiele już powiedzą. Pani Katarzyna czeka na Wasze komentarze i pisze o sobie:

"Nie jestem zawodowym lektorem, ani nawet lektorem amatorem. Lubię czytać i interpretować teksty. W czasach szkolnych udzielałam się w akademiach szkolnych, natomiast dużo później wykorzystywałam głos podczas prowadzenia szkoleń w firmie. W życiu - odkąd pamiętam - towarzyszy mi muzyka. Słuch mam chyba niezły i zawsze zwracam uwagę na głos drugiego człowieka. Obecnie moją główną rolą życiową jest bycie mamą. Mówią, że urodzenie dziecka dodaje kobiecie odwagi, więc ja odważnie przedstawiam próbkę swojego głosu i czekam na konstruktywne opinie".

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (3)

2018-08-27 Przemysław Strzałkowski

Pani Katarzyno,

Pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń. Przede wszystkim dobrze, że "odważnie" przedstawiła Pani swoją próbkę. A to dlatego, że - przynajmniej ja, i zwłaszcza w próbce 1 - widzę potencjał do czytania audiobooków. Słychać, że ma Pani talent do narracji. Moim zdaniem warto go rozwinąć (technika, o niej później).

Czuje Pani np. pauzy, zawieszki w zdaniach i celowe spowolnienia na końcach zdań. Są fajnie zarysowane przejścia w intonacji między narratorem a kwestiami wypowiadanymi przez postaci.

Pani delikatny, ciepły głos raczej nie pasuje do "mocniejszych" form, ale - sądząc po doborze tekstów - o takich Pani chyba nie myśli.

W próbce 2 zabrakło zdecydowania co do stylu, a właściwie odpowiedniego wyboru. Przydałby się styl dziennikarskiej recenzji, niekoniecznie całkiem "oschły", ale bardziej konkretny. A wkrada się klimat baśniowy:)

Wymowa. Proszę uważać na: hiperpoprawność "ę". Akcent: nie "prosiliśmy" a "prosiliśmy" - ale to, niestety, częsty błąd również wśród zawodowców czy prawie-zawodowców. Oddechy - nie zamykamy (nie sklejamy) ust przed nabraniem powietrza - inaczej ich rozklejenie będzie słychać. Uwaga na końcówki: czyli "jest znany" zamiast "jes znany".

 

Poza tym, jak mówiłem, moim zdaniem można myśleć o rozwoju, obierając jako cel audiobooki. Powodzenia :)

 

 

2018-08-27 Katarzyna

Panie Przemysławie bardzo dziękuję za miłe słowa, uwagi i wskazówki. Co do drugiej próbki miałam ogromny problem z wyborem tekstu. W sumie to chciałam iść w kierunku reklamy, a w końcu wybrałam coś zgoła innego.
Rzeczywiście dobrze czuję się w narracji. Cieszę się, że „mogę myśleć o rozwoju”. W takim razie nie zamykam tego tematu. Trzeba iść za ciosem. Pozdrawiam:)

2018-11-15 me_wash

Pan Przemysław wypunktował chyba wszystko w kwestii audiobooków. Ja dorzucę, że praca lektora w sensie komercji to przede wszystkim reklamy, narracje filmów korporacyjnych itp. Chcę przez to powiedzieć, że z pozoru prosty zawód lektora w istocie jest bardzo złożony, bo wymaga zdolności różnorodnych interpretacji. Inaczej czytamy reklamę, inaczej film dokumentalny, a jeszcze inaczej film promocyjny czy prezentację korporacyjną. Do tego, aby przebić się na rynku, trzeba mieć w sobie, w tembrze coś nieprzeciętnego czego tutaj niestety nie słyszę, takich głosów jest wiele, więc rozwój w kierunku czytania audiobooków jest chyba najlepszym kierunkiem. Życzę powodzenia i sukcesów! 

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama