Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mirosław Zbrojewicz w 1981 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W tym samym roku zadebiutował na scenie w przedstawieniu „Mistrz Piotr Pathelin” w Lubuskim Teatrze imienia Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, gdzie pracował do roku 1982. W następnych latach związany z warszawskimi teatrami: Pracownia Teatr (1983-1992), Teatr Szwedzka 2/4 (1993-1994), Teatr Rozmaitości (1994-2001) i od 2007 roku z Teatrem Studio imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza. Ma w swoim dorobku blisko sto ról teatralnych.

Na dużym ekranie zadebiutował w roku 1989 w „Ostatnim dzwonku”. Dużą popularność zyskał dzięki rolom w „Kilerze” Juliusza Machulskiego (1997) oraz komedii Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą” (2000).

Wielce szanowana postać polskiego dubbingu, mająca na swoim koncie niezliczoną ilość kreacji w grach, filmach i słuchowiskach radiowych. Do najbardziej znanych należą Pan Krab w „SpongeBobie Kanciastoportym” oraz Letho z Gulety z serii gier „Wiedźmin”.

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. gra "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" (jako Letho z Gulety)
  2. fragm. serialu "SpongeBob Kanciastoporty" (jako Pan Krab)
  3. reklama "Santander Consumer Bank"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama