Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Rafał Janus uprawia lektorstwo od 2000 roku, a od 2008 pracuje we własnym studio na południu Polski (Zabrze). Nagrywa głównie teksty do animacji, filmów promocyjnych, e-learningu oraz spoty reklamowe.
Z jego głosu korzystały już takie marki jak VOLVO, Samsung, Powerade, Dom Maklerski BOŚ Banku, AVIVA czy Weber Saint Gobain. W dorobku ma również słuchowiska i audiobooki.

- Kocham ten moment, gdy czarno-biały tekst zaczyna przemawiać ludzkim głosem i wywoływać emocje. Dlatego nie przestaję się tym zajmować już od ponad 20 lat jako lektor, ale także producent nagrań, reżyser, copywriter czy scenarzysta - mówi o swojej zawodowej drodze.

W pracy lektorskiej pomaga mu poważny staż realizatorski "zza drugiej strony szyby". Dodatkowo posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami marketingowymi i reklamą. Najchętniej pracuje z mikrofonem amerykańskiej marki Studio Projects.

(źródło: materiały własne, rafaljanus.pl, facebook.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Wydawnictwo AGAPE"
  2. fragm. filmu promocyjnego "Bobo Frut"
  3. komunikat "Tato-net Forum"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama