Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Praca głosem to moje marzenie, do którego realizacji stopniowo zacząłem dojrzewać. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że przede mną jeszcze bardzo długa droga, jednak chciałbym w nią wyruszyć, toteż proszę o wszelkie uwagi (najchętniej merytoryczne), komentarze, opinie.

 

Prezentowane nagrania zostały w całości przygotowane i opracowane przeze mnie, w domowych warunkach.

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3
  4. Próbka nagrania użytkownika 4
  5. Próbka nagrania użytkownika 5

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (4)

2014-05-09 Si®

Dzień dobry Panie Łukaszu. Bardzo dobrze przygotowane demo, czegoś takiego oczekiwałbym od wszystkich zainteresowanych umieszczeniem nagrań na „Łowcach talentów”.
No to do rzeczy.
Nie wiem czy to wina sprzętu na którym Pan nagrywa, ale już na wstępnie uderzają dwie sprawy.
Bardzo się wybijają głoski „sz”, „cz”, „ż” itd. przez co nagranie jest mocno „szeleszczące”.
Druga, Pana tembr jest właściwie pozbawiony górnych i dolnych tonów, pozostaje sam środek, efekt jest taki, że Pana głos wydaje się mało przestrzenny, ściśnięty. Jest na pewno wiele osób którym Pana głos się spodoba, ale ja niestety do nich nie należę. Tego typu barwa kojarzy mi się raczej ze zmęczonymi strunami głosowymi, tak jakby dzień wcześniej solidnie Pan sobie pokrzyczał.

Znacznie poważniejszym zarzutem, i to na pewno nie jest wina sprzętu, jest słaba, a miejscami bardzo słaba, dykcja (patrz „Próbka nagrania użytkownika 2„). Niestety jeżeli Pan tego nie skoryguje, to będzie Pan miał duże problemy z przejściem na zawodowstwo :)

2014-05-09 Łukasz Herman

Dziękuję za pierwszą opinię, wartościową i merytoryczną.
Nad dykcją oczywiście pracuję i jestem przekonany, że z czasem będzie coraz lepiej :)

2014-06-11 tomekb

Tak na szybko. Dykcja rzeczywiście do poprawienia. Ale nie to pierwsze w ucho mi wpadło. Wybrał Pan 3 probki. 1 - pierwsze wrażenie - kompletnie nie wie Pan o czym mówi. Słychać, że bardziej skupia się Pan na tym by jak najlepiej dykcyjnie, artykulacyjnie sobie z tym poradzić, by to brzmiało jak najlepiej. A to nie tak. To nie o to w tym chodzi.Ma Pan starać się przekazac treść a monotonne końcowki zdań np w tym strasznie przeszkadzają. 2 - pauzy. Cisza, oddech, tempo. To trudna scena. Naprawdę. Za wysokie progi jeszcze. 3 - nooo... hmm... no to nie jest pozbawione fajnych akcentów. Niedoskonałości te same co wyżej, ale fajnie, że w tę stronę też coś Pan robisz, bo proby aktorskie tradycyjnie doceniam :) Podsumowując. Moim zdaniem tembr jest do przyjęcia, dykcja do poprawienia, nie skreślałbym na pewno, ale też nie obstawiłbym do końca lektorki. Na to by załapać się do funjobów w internecie po małych poprawkach starczyć powinno ;) Ale jest też masa innych zawodów z głosem związanych. Pozdrawiam!

Aha! I jak na domowe warunki nieźle to wyszło!

2015-09-28 Łukasz Herman

Dwa ostatnie nagrania dodane po dłuższej przerwie - zachęcam do oceny :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama