Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Zbigniew Dziduch współpracował z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem na Woli w Warszawie, Laboratorium Dramatu w Warszawie, Stara Prochownia w Warszawie, Teatrem IMKA oraz w Lublinie z Teatrem Provisorium.
Znany aktor dubbingowy. Podłożył głos pod niezliczone ilości filmów („Hobbit: Niezwykła podróż”, „Fałszywa dwunastka”), seriali i animacji („Samuraj Jack”, „Czarodzieje kontra Obcy”), a także gier komputerowych („Neverwinter Nights”, „League of Legends”). Współpracuje z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Jeśli chodzi o szklany ekran, znany jest on głównie z ról w serialach telewizyjnych (m.in. „Plebania”). "Nie jestem rozpoznawalnym aktorem, ale mam dobrą pracę i wynagrodzenie. Gram kilka spektakli w miesiącu, a każdy jest wydarzeniem artystycznym. Niedawno zagraliśmy w spektaklu całą rodziną, a to marzenie każdego aktora."

Jak sam przyznaje, mało brakowało, by zamiast aktorem i lektorem, został... księdzem.
"Na moją wiarę ogromny wpływ miał dom rodzinny. Pochodzę z Krupskiego Młyna, małej miejscowości położonej między Opolem, Częstochową a Katowicami. Wcześnie zmarł mi ojciec. Wydaje mi się, że gdyby żył, nigdy nie zostałbym aktorem. Jak mówił mój profesor, Jan Peszek: >>Aktorem może zostać tylko ten, który potrafi się żarliwie modlić<<. Pierwsza przekazała mi wiarę mama. Szybko zostałem ministrantem i byłem nim przez 10 lat. Babcia widziała we mnie księdza. Ona sama ufała Bogu bezgranicznie."

Prywatnie uwielbia jeździć na nartach, grać w piłkę nożną i tenisa.

(źródła: materiały własne, Izabela Górnicka-Zdziech, Gramy razem, „Magazyn Familia” 21 kwietnia 2010)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Ewa Gorzelak-Dziduch i Zbigniew Dziduch – Przeciwieństwa się przyciągają

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. audiobooka "Zaginiona dziewczyna" G.Flynna
  2. reklama "Apap Extra"
  3. zwiastun TV Puls "Tylko strzelaj"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama