Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Roman Wiśniak - urodzony 26 lutego 1973r. w Nowym Sączu. Ma za sobą 6 lat pracy w radio, od 2000 do 2009 prowadził własną działalność, ponadto od kilkunastu lat zajmuje się aranżowaniem i komponowaniem muzyki. Z wykształcenia: wieczny student. Lektorem został z konieczności:  „Ponieważ produkowałem w radiu spoty reklamowe. Często trzeba było lektora na wczoraj, a że brakowało mi autokrytyki.... wiadomo jak to się kończy". Uważa, że  wszystkie produkcje są trudne, to tylko kwestia odpowiedniego „nastawienia się” do pracy. Najchętniej głos podkłada w multimediach.

O codzienności pozwala mu zapomnieć muzyka. Zawsze chciał być gwiazdą rocka. Ulubiony mikrofon to znany model Neumann TLM-103. Nie wierzy w przesądy, a jego życiowe motto to zasada: „liczy się jutro - Rockefellerem nie będę”. Jego lektorskim wzorem jest Daniel Pachelski. Z ćwiczeń preferuje śpiew od rana do wieczora. Od współpracowników oczekuje terminowości, solidności, ale też zdrowego dystansu do pracy.

 

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Dziennik Polski"
  2. reklama "D-Link, WP - konkurs"
  3. frag. prezentacji "Ostrowskie "Augustyny""

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2019-08-31 Wyświetlany

Naucz się polskiego akcentowania słów!

2019-08-31 Wyświetlany

… i jeszcze to durne - wypaczającej j. polski - wydłużanie końcówek wyrazów. Cóż za wku* maniera!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama