Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

W myśl maksymy "Przestań się w końcu bać. Marzenia przekuj w rzeczywistość" - robię pierwszy krok ku nowemu. Jestem skromnym człowiekiem, który chce spróbować sił w roli lektora. Na koncie nie mam osiągnięć na tym polu, które byłyby godne zaakcentowania. Nie mogę zatem się rozpisywać o swoich doświadczeniach. Dotychczas swój głos serwowałem niewielkiej grupie poznanych ludzi.

Jednak bardzo chcę, aby to uległo zmianie. Chcę zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców i poznać konstruktywne opinie ekspertów na mój temat.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2021-04-14 Przemysław Strzałkowski

Szanowny Panie Damianie,

Na litość boską - dlaczego Pan tak wszystko przeciągaaaa...? (Zwłaszcza w próbce 1).

Próbka 2 - czyta Pan "Małego Księcia", a nie Ewangelię tłumowi zgromadzonemu w niedzielę w kościele ;) Mniej oficjałki, mniej zadęcia i stawania na koturnach. Za to więcej stawiania kropek, kończenia zdań w dół.

To samo zresztą dotyczy próbki 1 - pomimo, że mamy tam dramatyczną przemowę. Chodzi o to, że żaden słuchacz na dłuższą metę nie wytrzyma nadawania na wysokiej nucie bez przerwy, bez chwili odmiany. Warto różnicować tempo i ekspresję.

Mam wrażenie, że Pan za bardzo się stara ;) Złota zasada: czasem mniej znaczy więcej! A lektorstwo to nie konkurs recytatorski.

Może pomóc taki wymyk: proszę czytając wyobrażać sobie nie tłum słuchaczy przed sobą, ale jedną osobę - w dodatku stojącą blisko, tuż przed Panem. Od razu ograniczamy nad-ekspresję, prawda?

Natomiast wszędzie pojawia się hiperpoprawność wymowy "ę" oraz "ą", czyli dość klasyczny przypadek. Wymawiamy tak, jak mówiąc potocznie - bliżej "e". Ten ogonek nie musi być TAK BARDZO SŁYSZALNY I PODKREŚLONY ;) Interpretacja nie stanie się przez hiperpoprawność bardziej "elegancka", a wręcz nie jest to pożądane.

Tyle "zadań domowych" ode mnie na początek ;) Pozdrawiam!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama