Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Joanna Lewandowska-Wołoszyn studiowała Ekonomię na Politechnice Koszalińskiej. Pracowała w koszalińskim Radio Północ. Za swoją najbardziej znaną produkcję reklamową uważa Colon C. Głos podkłada wszędzie tam, gdzie jest na niego zapotrzebowanie - nie ma przeciwwskazań. Ale najchętniej użyczyłaby głosu postaci Baby Jagi. Uważa, że praca lektora pozbawiona jest wad. Lubi pracę w ogrodzie; między rabatami rozładowuje nerwy, które - jak mówi - niestety często jej towarzyszą.

Jej lektorskim wzorem jest Krystyna Czubówna - „oczywiście” - podkreśla. Z trudnych zwrotów lubi: „i cóż, że ze Szwecji", chociaż ostatnio znalazła i zmaga się z tekstem po angielsku: „three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?". Jeśli chodzi o ćwiczenia dla lektorów, to w drodze do studia bardzo głośno mówi i śpiewa sama do siebie, oczywiście w samochodzie. Życiowe motto: "Żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Colon C"
  2. zapowiedź telefoniczna "Lafarge-Cement"
  3. reklama "Hert"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama