Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Wojciech Machnicki urodził się w Chorzowie, tam uczęszczał do I LO imienia Juliusza Słowackiego. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1976), gdzie asystował Tadeuszowi Łomnickiemu. Aktor warszawskich teatrów Na Woli (1976-1985), Komedii (1985-1989) oraz Współczesnego (1989-2006). Występował także w Teatrze Syrena i Teatrze Muzycznym Roma. Na planie filmowym pracował między innymi ze Stevenem Spilbergiem przy „Monachium”, Agnieszką Holland przy „Coś za coś”, Patrykiem Vegą przy „Służbach specjalnych” i „Botoksie”.

Współzałożyciel i członek Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę”, formacji specjalizującej się w realizacji kameralnych spektakli muzyczno-aktorskich. Aktor śpiewający – ma w repertuarze liczne piosenki Eugeniusza Bodo, Ref-Rena, Mariana Hemara, skecze Fryderyka Jarosy’ego, piosenki lwowskie i wiele innych, niezapomnianych i wciąż chętnie słuchanych przebojów.

Kompozytor, pianista, reżyser i pedagog, prawdziwa encyklopedia polskiej muzyki rozrywkowej i ogromny autorytet w historii teatru dwudziestolecia międzywojennego. Prowadzi zajęcia kształtujące umiejętność publicznych wystąpień.

Aktor dubbingu, mający na swoim koncie niezliczoną ilość ról w filmach, serialach i grach.  Doskonale znany jako Yosemite Sam z serii filmów animowanych „Zwariowane melodie”. Często występuje w Teatrze Polskiego Radia.

Starszy brat aktora, reżysera dubbingu i lektora Ireneusza Machnickiego.

(źródło: materiały własne, wikipedia, dubbingpedia)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Zwariowane melodie" (jako Yosemite Sam)
  2. fragm. filmu dokumentalnego "Żołnierze wyklęci"
  3. fragm. filmu " Barbie: Gwiezdna przygoda" (jako Constatine)

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama