Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Anna Apostolakis-Gluzińska zadebiutowała w 1981 w spektaklu "Historia o ptaku Cis" w reżyserii Jerzego Zitzmana w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (zamiejscowy wydział warszawskiej PWST, obecnie Akademii Teatralnej). W latach 1985–1994 należała do zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Występowała zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłej publiczności. Zagrała m.in. tytułową rolę w przedstawieniu "Sen srebrny Salomei" (1986), główną rolę żeńską w "Ławeczce" (1988) oraz tytułową w "Edukacji Rity" (1990). Współpracowała m.in. z  takimi reżyserami jak Waldemar Śmigasiewicz, Maciej Dzienisiewicz, Wojciech Adamczyk czy Witold Bieliński. Bywała też asystentem reżysera. W roku 1993 otrzymała Srebrną Maskę dla najlepszego płockiego aktora. Sporadycznie występuje w filmach.

Jej pasją i głównym zajęciem stała się praca głosem. Anna Apostolakis spełnia się przede wszystkim jako aktorka i reżyserka dubbingowa, występuje też w Teatrze Polskiego Radia i pracuje jako lektorka. Ma na swoim koncie setki ról dubbingowych w filmach, serialach i grach. Karierę dubbingową rozpoczęła w połowie lat 90 ub. wieku. W 1994 zadebiutowała jednocześnie w filmie fabularnym "Beethoven II" oraz w roli Moniki Geller w polskiej wersji językowej serialu "Przyjaciele". Trzy lata później zadebiutowała w dubbingu gier komputerowych; jej pierwszą rolą był występ w grze "Atlantis: Zapomniane opowieści". Głos aktorki słyszymy m.in. w filmach: "Shrek", "Epoka lodowcowa", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Hotel Transylwania", "Piękna i Bestia", "Magiczna zima Muminków" czy "Król Lew II". Ceniona reżyserka polskiego dubbingu w kilkudziesięciu filmach i serialach. Syn aktorki - Wit - również jest aktorem głosowym.

(źródło: harrypotter.wikia.com, wikipedia, animocje.com, dubbingpedia, materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. film "Klub Winx: Tajemnica Morskich Głębin" jako Politea (fragm.)
  2. serial "Chowder" jako Chowder (fragm.)
  3. film "Listonosz Pat i wielki świat" jako Sara (fragm.)

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama