Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Inżynier z perspektywą rychłej obrony pracy magisterskiej. Mimo, że praca głosem nie jest ściśle związana z moim zawodem, zdarzało mi się słyszeć, iż posiadam do niej predyspozycje.
Dotychczas miałem do czynienia z różnymi projektami, od amatorskich po te bardziej profesjonalne – seria audiobooków nagrana ze znajomymi, elementy narracyjne do spektaklu w moim rodzinnym mieście, narracja do wirtualnej wystawy w jednej z galerii sztuki, czy głos wzywający pacjentów w jednym z gabinetów okulistycznych.

Zapraszam do zapoznania się z moimi nagraniami.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2022-01-14 Przemysław Strzałkowski

Kłaniam się,

Przyznam, że Pana głos istotnie brzmi przyjemnie. Jest dojrzały, a zarazem "świeży" i dźwięczny. Jest w nim podbicie pewności tego, co Pan wypowiada.

Nie bardzo jednak rozumiem, po co tak często przeciąga Pan końcówki. Być może w ten sposób pragnie Pan wypracować własny styl - być może inni będą odmiennego zdania, ale ja tego nie kupuję ;)

Myślę, że drugą istotną sprawą jest fraza. Każde zdanie ma swoją melodię, każde zdanie prowadzimy jak muzyk czytający nuty. A nutami dla lektora są znaki interpunkcyjne; źle postawione zburzą melodię zdania, a nawet jego sens. I tu dochodzimy do sedna, czyli KROPKI. Jeśli poprzez swoją interpretację postawi ją Pan w 1/3 lub połowie zdania, a nie tylko tam, gdzie ona naprawdę jest - czyli na końcu, wprowadzi Pan słuchacza w błąd. Rytm i logika zdania ulegają przerwaniu. Owszem, po pauzie podejmie Pan narrację, ale zdezorientowany słuchacz będzie musiał niejako na nowo wejść na tory. W próbce 1 jest Pan niebezpiecznie blisko tej sytuacji np. po "abstrakcja geometryczna".

Czyli klasycznie - najpierw pochwaliłem, a potem się doczepiłem ;) Dla złagodzenia powiem, że próbka 2 jest bliska profeski. I pozdrawiam!

 

2022-02-01 Grzegorz

Nie lubię porównywać, ale nie mogłem się oprzeć - barwa podobna do Marcina Kwaśnego :-)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama