Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Zobaczcie, jak powstała superprodukcja "Upadek Gigantów"
Autor: Audioteka
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=oDbttnjNxI4
Data publikacji: 10.06.2020

Tak jest również z superprodukcją Audioteki i Wydawnictwa Albatros: „Upadek Gigantów" Kena Folletta. Dzięki making of możecie zobaczyć "od kuchni", jak powstaje słuchowisko. Przy okazji trzeba pogratulować Audiotece rozwoju i inwestowania w pełne rozmachu przedsięwzięcia.

"Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Łukasz Simlat, Robert Więckiewicz, Maciej Mikołajczyk oraz reżyser Waldemar Raźniak opowiadają o pracy nad tekstem i o bohaterach powieści, których życie rozgrywało się na tle burzliwych wydarzeń historycznych XX wieku" - czytamy w opisie producenta.

"Rewelacyjną obsadę" zachwala Gazeta.pl w dziale Kultura. "Upadek Gigantów" to epicka, ponad tysiącstronicowa powieść Kena Folletta. "To opowieść o zwykłych ludziach uwikłanych w wielką historię, w I wojnę światową i wydarzenia burzliwych czasów, które po niej nadeszły. W książce przedstawione są losy pięciu rodzin: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, walijskiej i amerykańskiej. Każda z nich w różny sposób doświadczyła wojny, rewolucji czy przyłożyła się do powstania ruchu sufrażystek" - dodaje Gazeta.pl.

 


Z kolei reżyser audiobooka podkreśla pełne pasji i wiedzy podejście autora do faktów historycznych oraz misterne połączenie ich z narracją: "Perspektywa Folleta jest bardzo sprawiedliwa, bardzo bogata. Wiemy o tym, że zatrudnił sztab historyków do tego, żeby analizował on karty tej powieści pod kątem faktów historycznych. Niezwykle cenne jest także to, że Follet włączał do powieści autentyczne wypowiedzi polityków z tamtych czasów. W związku z tym wielcy bohaterowie historii łączą się tam z postaciami fikcyjnymi."

Prace nad superprodukcją trwały siedem miesięcy, a making of zrealizował Piotr Dudak:

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama