Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Lektorkom oraz lektorom - zaawansowanym amatorom i zawodowcom - należą się wielkie brawa, bo zrobili świetną robotę. A pracy było dużo; wszak "Lalka" to trzy tomy naprawdę obszernych rozdziałów. Największy miał ponad 60 stron!
W jednym z rozdziałów czeka na słuchaczy muzyczna niespodzianka - francuska piosenka, która naszym zdaniem wyszła świetnie.
 
Obsada "Lalki" (alfabetycznie):

Sebastian Bieniarz
Aleksander Bromberek
Anna Butrym
Agata Darnowska
Aleksandra Dzierżawska
Mateusz Filipek
Filip Grycmacher
Agnieszka Iwanicka-Szczepaniak
Magdalena Jaworska
Beata Kaczmarek
Paweł Kot
Jakub Kowalewski
Agata Krawczyk
Marzena Lewandowska
Małgorzata Łodej-Stachowiak
Jagoda Małyszek
Wojciech Masacz
Aneta Mazurek
Patrycja Mizerska
Maciej Motylski
Alan Pavletta
Andrzej Pinkowski
Jakub Rutka
Justyna Siepietowska-Jarzyńska
Krzysztof Skrzypek
Monika Szomko
Emilia Strzelecka
Anna Szpaczyńska
Damian Warwas
Janusz Zadura

Wykonawcy piosenki francuskiej:

Grzegorz Kośmider, Małgorzata Tatarczuk-Piotrowska, Joanna Misiak, Emilia Strzelecka

Muzyka:

Mateusz Szymański i Filip Horna

Zdjęcia lektorek i lektorów zrobione podczas nagrań możecie zobaczyć w podziękowaniu za współpracę przy "Lalce", zamieszczonym przez Nasze Czytanie na YouTube.


Nowością, która pojawiła się w tym projekcie, było opracowanie i nagranie francuskiej piosenki, której Wokulski słucha w Paryżu. Organizatorzy przeprowadzili osobny konkurs na jej zaśpiewanie. Utwór został oczywiście nagrany zdalnie!
Muzycznego opracowania całości - partii solowych, chórków i instrumentów - podjęli się Mateusz Szymański i Filip Horna.


- O projekcie dowiedziałem się kilka tygodni temu. Uważam, że to świetny pomysł i cieszę się bardzo, że tylu wspaniałych aktorów, lektorów czynnie włączyło się w czytanie. Ja także mam ogromną przyjemność dołożyć swoje trzy ruble... O! Przepraszam - grosze; jeszcze nie wyszedłem z roli Pana Wokulskiego.
To nie tylko fantastyczna zabawa głosem, ale i możliwość przeniesienia się w czasie do lat szkolnych. Dziękuję Fundacji Słowo i Kropka oraz Pawłowi Wódczyńskiemu za zaproszenie do Naszego Czytania. Serdecznie pozdrawiam!

Alan Pavletta


- To wspaniała inicjatywa, dzięki której polubiłem fragment „Lalki" (której nie cierpiałem w liceum :)). Przy okazji jest to mój debiut w każdym znaczeniu tego słowa - jako lektora, aktora, realizatora i... aranżatora damskiej szafy! :)

Jakub Kowalewski

 


- Lalka to moja ulubiona lektura ze szkoły średniej. Byłem nią wprost oczarowany, mogąc cofnąć się w czasie do XIX wiecznej Warszawy. Teraz, wracając do Lalki po latach i czytając ją w wersji audio dla innych, mam z tego jeszcze większą frajdę!
Opowiadanie historii ustami starego subiekta Rzeckiego oraz wielu innych postaci, jakie spotykał na swojej drodze, było nie lada wyzwaniem, ale i doskonałą zabawą. Bo oto z lektora filmowego, jakim jestem na co dzień, stałem się - na tych kilka chwil - aktorem!
To już druga moja przygoda z literaturą szkolną w ramach Naszego Czytania. Wspieram akcję całym sercem i każdym przeczytanym słowem, które zabrzmi w Waszych uszach. Może właśnie teraz? Miłego słuchania!

Maciej Motylski


Co więcej, w połowie jest gotowy kolejny projekt, czyli "Król Maciuś Pierwszy". Organizatorzy zapowiadają, że już pod koniec tego tygodnia na YouTube pojawią się pierwsze części. I dodają tajemniczo, że obsada jest "krystalicznie zawodowa".

Fundacja Słowo i Kropka od kilku lat zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa, słuchania audiobooków czy słuchowisk. Do swojego studia zaprasza znane i mniej znane osoby ze świata kultury, polityki czy sztuki, które non profit nagrywają audiobooki bajek, lektur szkolnych lub legend.
Wszystkie nagrania są udostępniane za darmo - trafiają na kanał Nasze Czytanie na YouTube. Na kanale jest już ponad 300 nagrań, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Aby pomóc Fundacji kontynuować projekt Nasze Czytanie - Lektury Szkolne zapraszamy na stronę Patronite. To portal, który pozwala poprzez systematyczną subskrypcję finansowo wspierać wyjątkowe działania twórców i autorów. Każdy może dostosować próg wsparcia do swoich możliwości finansowych. "Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!" - apelują organizatorzy.

https://patronite.pl/fundacjaslowoikropka/description


(źródło: Nasze Czytanie - materiały dla mediów, Nasze Czytanie - YouTube.com, zdjęcia z prywatnych archiwów, materiały własne)

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama