Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Wojciech Masacz w roku 2000 zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a także jako lektor-wolontariusz wziął udział w organizowanym przez Adama Grudzińskiego Małym Przeglądzie Form Dokumentalnych w Szczecinie.
- Kilka filmów dojechało z listą dialogową, którą trzeba było nagrać na miejscu w studiu TVP Szczecin. Tam po raz pierwszy usłyszałem od realizatora, że się nadaję i może udałoby się nawiązać współpracę. Bardzo się ucieszyłem, tyle, że byłem tuż przed egzaminami do PWST w Krakowie (obecnie AST). No i się dostałem, więc ze współpracy nic nie wyszło - wspomina.

Jednak w czasie studiów (2000-2004) nawiązał współpracę z krakowskim oddziałem TVN (po wygranym castingu nagrywał jako głos ostatniej edycji programu „Nauka Jazdy”) oraz Radiem Kraków, dla którego nagrywał reklamy.
Dodatkowo w Radiu Kraków ukończył warsztaty "Praca z mikrofonem". Jak mówi, były to "zajęcia z panią Romaną Bobrowską – reżyserką radiową, filarem Radia Kraków, od której bardzo dużo się nauczyłem. Głównie w sferze interpretacji, ale też szacunku i podejścia do pracy z mikrofonem. Takiej radiowej solidności i szlachetności."

Od 2004 roku jest aktorem w kaliskim Teatrze im. Bogusławskiego. W tymże roku otrzymał propozycję współpracy przy prowadzeniu audycji w PR Kraków. - Tyle, że właśnie wziąłem etat – pierwszą pracę w teatrze. I z przykrością musiałem odmówić, bo nie dało się tego pogodzić - opowiada. Natomiast nawiązał współpracę z lokalnym Radiem Centrum i telewizją Amazing Multimedia.

Dziś nagrywa we własnym, domowym studio. Do tej formy pracy z mikrofonem zachęcił go kolega Adrian Perdjon. - Pomyślałem, że przecież bardzo lubię (żeby nie używać zbyt wielkich słów) pracę z mikrofonem. Że jest to przyjemność. Stworzyłem sobie domowe studio-azyl - wyznaje.
Współpracuje ze Studiem PRL (m.in. audiobook „Talizmany”) oraz internetowym bankiem głosów Mikrofonika, o którym mówi: "Jestem zachwycony ich podejściem do ludzi i pełnym profesjonalizmem." Udziela się w projekcie "Nasze Czytanie" (nagrania lektur szkolnych) poznańskiej Fundacji Słowo i Kropka.

W marcu 2020 został zaproszony do udziału w projekcie "Próba" - pierwszym słuchowisku nagrywanym całkowicie zdalnie, reżyserowanym przez Piotra Świątkowskiego z Radia Poznań. Wzięli w nim udział aktorzy z teatrów Wielkopolski i województwa lubuskiego. Produkcja powstała na przekór epidemii koronawirusa i jest "odpowiedzią ludzi kultury na lęk i samotność czasu zagrożenia."

Wojciech Masacz grywa w serialach telewizyjnych (m.in. "Pierwsza miłość" - 2004-2020, "Klan" - 1997-2020, "Prawo Agaty" - 2015, "Wataha" - 2017, "Odwróceni. Ojcowie i córki" - 2019) oraz sporadycznie w filmach fabularnych (m.in. "Hitler w operze" - 2014). W 2019 roku otrzymał Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Kalisza.

(źródło: materiały własne, encyklopediateatru.pl, goldenline.pl, filmpolski.pl, teatr.kalisz.pl, radiopoznan.fm)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama spektaklu "Czarna komedia"
  2. fragment narracji
  3. spot "X Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2020-04-15 Marek

Super extra głos

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama