Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Adrian Perdjon zadebiutował 9 czerwca 2001 roku na scenie Teatru Mumerus w Krakowie, w sztuce "Miłość i żałość" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Mirosława Samsela. Współpracował z teatrami warszawskimi: Praskim i Syreną.
Wcielił się w wiele postaci w serialach telewizyjnych, takich jak: "M jak Miłość", "Plebania", "Ojciec Mateusz", "Kryminalni" czy "Pensjonat pod Różą". Zagrał m.in. w filmie Marcinelle" (2003), w 2006 w "Dniu gniewu", a w 2007 w filmach "Orkiestra niewidzialnych instrumentów" i "Operation Sunrise".  

Udziela się w dubbingu i grach komputerowych - m.in. 2006: "Monster Warriors", 2011: "Wiedźmin 2 - Zabójcy królów" (jako Marcus, Artur Tailes, Eleyas), 2015: "Battlefield Hardline" (jako Policjant).

"Kiedyś przyszedłem na nagranie z moją narzeczoną, usiadła obok realizatora i miała odsłuch na całe nagranie. Akurat tego dnia robiliśmy „zwierzęco-animowany” serial... Grałem wtedy jakieś epizody, całe nagranie gdakałem, szczekałem, prychałem i siorbałem. Od tej pory nie mówię już, że wychodzę do pracy, to nie brzmi poważnie" - powiedział w wywiadzie dla portalu Dubbing.pl.

Czytuje audiobooki (m.in. 2007: "Ptasiek" Williama Whartona, 2011: "Cienka czerwona linia" Jamesa Jonesa). Nagrywa reklamy, współpracując m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Od 2007 roku zajmuje się animacjami komputerowymi na potrzeby gier, reklam i filmów. Uczestniczył w nagraniach motion capture w trylogii serii gier komputerowych "Wiedźmin" (technologia "przechwytywania" i zapisywania trójwymiarowych ruchów aktorów, wspierająca proces animacji).
Współzałożyciel VIRTHU, zajmującego się tworzeniem "contentu video - wirtualnych ludzi". Właściciel studia nagrań lektorskich Voiceover.pl i niezależnego studia animacji Motion Capture "Bones Studio" (dawniej mocap.pl).

Członek rady programowej Muzeum Gier Video w Warszawie. Pasjonat nowoczesnych technologii i strzelectwa sportowego. 

(źródło: materiały własne, filmpolski.pl, wikipedia, polski-dubbing.fandom.com, dubbingpedia, dubbing.pl, startupy.tv)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. zwiastun TV Puls "Z zimną krwią"
  2. film promocyjny "Browar Furman" (fragm.)
  3. spot "Foodpanda.pl"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama