Adrian Perdjon zadebiutował 9 czerwca 2001 roku na scenie Teatru Mumerus w Krakowie, w sztuce "Miłość i żałość" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Mirosława Samsela. Współpracował z teatrami warszawskimi: Praskim i Syreną.
Wcielił się w wiele postaci w serialach telewizyjnych, takich jak: "M jak Miłość", "Plebania", "Ojciec Mateusz", "Kryminalni" czy "Pensjonat pod Różą". Zagrał m.in. w filmie Marcinelle" (2003), w 2006 w "Dniu gniewu", a w 2007 w filmach "Orkiestra niewidzialnych instrumentów" i "Operation Sunrise".
Udziela się w dubbingu i grach komputerowych - m.in. 2006: "Monster Warriors", 2011: "Wiedźmin 2 - Zabójcy królów" (jako Marcus, Artur Tailes, Eleyas), 2015: "Battlefield Hardline" (jako Policjant).
"Kiedyś przyszedłem na nagranie z moją narzeczoną, usiadła obok realizatora i miała odsłuch na całe nagranie. Akurat tego dnia robiliśmy „zwierzęco-animowany” serial... Grałem wtedy jakieś epizody, całe nagranie gdakałem, szczekałem, prychałem i siorbałem. Od tej pory nie mówię już, że wychodzę do pracy, to nie brzmi poważnie" - powiedział w wywiadzie dla portalu Dubbing.pl.
Czytuje audiobooki (m.in. 2007: "Ptasiek" Williama Whartona, 2011: "Cienka czerwona linia" Jamesa Jonesa). Nagrywa reklamy, współpracując m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.
Od 2007 roku zajmuje się animacjami komputerowymi na potrzeby gier, reklam i filmów. Uczestniczył w nagraniach motion capture w trylogii serii gier komputerowych "Wiedźmin" (technologia "przechwytywania" i zapisywania trójwymiarowych ruchów aktorów, wspierająca proces animacji).
Współzałożyciel VIRTHU, zajmującego się tworzeniem "contentu video - wirtualnych ludzi". Właściciel studia nagrań lektorskich Voiceover.pl i niezależnego studia animacji Motion Capture "Bones Studio" (dawniej mocap.pl).
Członek rady programowej Muzeum Gier Video w Warszawie. Pasjonat nowoczesnych technologii i strzelectwa sportowego.
(źródło: materiały własne, filmpolski.pl, wikipedia, polski-dubbing.fandom.com, dubbingpedia, dubbing.pl, startupy.tv)
Brak komentarzy