Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Aleksandra Kostka jest z wykształcenia magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym i aktorką musicalową. Ukończyła Musicalową Wyższą Szkołę Wokalno – Aktorską im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku. Wokalistka, muzyk instrumentalista (organy, gitara klasyczna).

Pomysłodawczyni i twórczyni Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie.
Aktorka serialowa, występowała między innymi w „M jak miłość”, „Kryminalnych”, „Glinie”. Członek Zarządu Fundacji "Dzieci Dzieciom". Wspólnie z mężem prowadzi firmę eventową, która zrealizowała już setki projektów.

W pierwszej dekadzie lat 2000 współpracowała z Faktorią Lektorską Mikrofonika. Od marca 2008 roku prezenterka pogody w telewizji publicznej. Jej praca została doceniona przez widzów; w 2016 roku otrzymała „Telekamerę”, najbardziej prestiżową nagrodę telewizyjną w Polsce. Uhonorowana również statuetką "Kobieta Sukcesu".

(źródło: materiały własne)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Aleksandra Kostka - Jestem typem zadaniowca

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Renault Thalia"
  2. reklama "Paris"
  3. fragm. prezentacji "Pracownicy"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama